První tým jako na houpačce, propadáky střídají skvělé výkony

SDFdag
Březiněves

Utkání s Březíněvsí z důvodů hrozby fanouškovských nepokojů přesunuto z Březiněvsi na umělou trávu na Střížkově. Tento tah organizátorům vyšel a k žádným výtržnostem nedošlo. Nicméně úplně komorní atmosféra také nebyla, protože 15  fanoušků vytvořilo  příjemnou atmosféru.

Hned představování základní sestavy přineslo řadu překvapení. Kapitán, trénér, nejlepší hráč zůstal pouze na střídačce! Další překvapení přinesla volba kapitána, protože jak Kalldaccioni, Bauer, Garreis a Falc byli mimo hru. Páska tak připadla pokladníkovi B týmu, lidumilovi Houdovi mladšímu. Na levé záloze nastoupil Vodrážka, kterého z pozice pomezního rozhodčího vystrnadil Drát. Kalldacioni se rozhodl postavit pětičlenou zálohu, s ostrými křídly Houda-Vodrážka a na středu dvě posily z A týmu Marwf a Frodo a stálive Pívo. Na hrotu byl osamocený Hanuš. Do branky se kvůli bolestem zad Radima Hladíka postavil Tadeáš. Redakci se podařilo zjistit že nepříjemné lumbago si Radim přivodil, když na koncertě dělal bedňáka sám sobě a při skládání kytarového komba Marshall mu nepříjemně luplo v zádech. Zbytek víkendu tak musel trávit pouze jako šéfkuchař. I obranu měla Troja papírově silnou. Na becích Vojta Gavrinělešic a Poručík Pauřík. Na stoperech Falc mladší a Kachna. Ten však musel po poločase kvůli nevhodným poznámkách Hladíka střídat. Nemohl se totiž soustředit na hru, protože zmiňovaní Hladík na něj pokřikoval hesla jako -osol ho, naservíruj ho, zavař mu a podobně.

43786-93597-1436796564.1196968630.1490045302

Sokol začal aktivněji a dostal se do několika šancí, po jednou z mnoha průniků z levé strany přihrál Vodrážka Hanušovi a ten s klidem proměnil. šance přicházeli i posléze, bohužel včšak střely mířily mimo, nebo si s nimi golman Lacina poradil. Březíněves srovnala na konci poločasu, z rohu, kdy nejprve Trojáci úspěšně ubránili první centr, ale poté pozdě na centrujícího hráče vystoupil kapitán Houda a skóre bylo vyrovnané. Po půli došlo již ke zmiňovanému střídání Kachny a do hry se tak dostal Falc st. a vytvořil stoperskou dvojici se svým synem.

Hned v úvodu druhého poločasu dostal hráč Březíněvsi druhu žlutou kartu. Trojané si věřili že oslabeného soupeře musí přece přehrát, vždyť i doteď byli jasně lepším týmem. Přišla však studená sprcha, když v 51´ dostali opět gól z rohu tentokrát přímo. I tak neutuchal optimizmus a dále se věřilo ve tři body. Proti deseti to však hráčům nešlo a většinou akce skončila již první zkaženou přihrávkou. Zmar dokonal v 78´ Vojta Gavriněv, když se nechal hloupě vyloučit. S výsledkem nic nedokázal udělat ani střídající Kalous a dokonce ani Drahorád. Utkání tak skončilo 2:1 pro “domácí”.

Stáhnout (PDF, 159KB)

Kačerov

Zápas s Kačerovem nabídl několik změn. Kalldacioni se rozhodl nepovolávat hráče s věhlasnými jmény, přitom bez formy. Ve středu tak nahradil Neuberga s Frodem duo Garreis BEJČEK. Na pravé obraně se představil Falc st. a na levo místo vykartovaného Gavriněva Falc ml. Stoperská dvojice Kachna Bauer. V bráně se Hladík totiž musel soustředit na chytání a nemohl  se pokoušet grilovat svého spoluhráče, ale pouze se sousteřdil na domácího dlouze pečeného kačera, který má sice trochu tužší masíčko, ale když se dělá poctivě tak je to minimálně stejně chutné jídlo.  V útoku začal Helešic a na křídlech opět Vodrážka a Houda, kterému již nebyla svěřena kapitánská páska, místo něj jí dostal Falc st. Takže zůstala na pravé straně hřiště.

V podzimní části sezóny byl Kačerov jedním z mála týmů, který Troju přehrál (redakce si je vědoma toho, že při zisku 9 bodů je to poněkud odvážné tvrzení, lae je to skutečně tak) takže hráči přijeli s velkým respektem. Na hřišti se to však neprojevilo a Trojáci Kačerovské  hned ve 4´minutě zaskočili z rohu, když si na povedené Helešicovo Bulharsko zareagoval nejlépe Bauer a placírkou uklidil míč do sítě. Druhý gól přidal těsně před koncem poločasu Pivoňka, když mu domácí namazali míč na kopačky. A aby toho nebylo málo, stačili Kačerovští inkasovat i potřetí, když přenádhernou střelou rozvlnil sít Bejček.

Po poločasové pauze ze hřiště zmizel Helešic (autor dvou asistencí, ze kterých však není moc “vodvařenej”) a na hřiště se po dvouleté pauze vrátil Filip Turšner! Kačerovští zvolili zajmavou taktiku, kdy hráli na dva levé útočníky, které si však s přehledem pohlídal Falc a posléze i Drát. Nebyla to však jediná kuriozita Kačerovského systému rozhodli se úplně rezignovat na bránění nakopávaných balónů, které jsou ve druhé třídě zdrojem největšího nebezpečí. Takže se Turšner hned 4x za poločas řítil sám na bránu. Síť však rozvlnil pouze jednou, když nejprve napral balon z metru do golmana, který s po něm poté sápal. Filip ho však oběma rukama odstrčil a skóroval do prázdné. Na hřiště se ještě podíval Martin Bartoška, legendární bárt, který se rozhodl na jeden víkend odložit učení na státnice. Skóre se už nezměnilo a Sokol tak mohl slavit nejhorším granátem v historii výhru 4:0.

Stáhnout (PDF, 135KB)

Čakovice

První tým doufal že napraví ostudu způsobenou A týmem na hřišti kolovrat, kde prohrál 4:0. To se však nestalo a z prvního jarního domácího tkání odjíždí s přídělem 7:3. V sestavě bylo k vidění opět několik změn, ve čtvrtek na tréninku se zranil Adam Houda, takže na pravé záloze musel místo něj operovat Helešic. Za ním hrál na bekovi Fík, na stoperech Honzula a Kachna, na obraně levé Falc starší. Z neznámých důvodů chyběl Martin Bejček, který se pravděpodobně zranil při svém 5 minutovém pobytu na hřišti v kolovratech a na středu tak byl místo něj vedle Garreise a Píva Smrček. V útoku operoval samotný Fido.

Troja nezačala vůbec špatně, hrálo se zajímavé utkání a Trojané byli dokonce prvními kdo otevřel skóre, Garreis si šikovně šoupnul míč podél brankáře, který ho fauloval a následnou penaltu proměnil Fiala. Bohužel Čakovice stihli ještě do poločasu nastřílet 3 branky. Sokolové se však nevzdávali, protože sami měli několik slibných šancí, dvě nastřelené tyče hovoří za vše.

Bohužel, jak první poločas skončil, tak druhý začal. Čakovice v 58´minutě vedli už 5:1 a vše se zdálo ztraceno. Do hry ale naskočil Tomáš Drahorád, který svým běžerckým stylem letadlo strhnul své spoluhráče. Pod jeho taktovkou hráči ožili a nejprve snížil Smrček, když právě Drahorád vybojoval ve středu pole balon a o pár minut později Pivoňka. Čakovice zmatkovali a už si vůbec nepočínali tak jistě. Do další obrovské šance se dostal Drahorád! Bohužel se však místo střely rozhodl stát a krýt si balon před obránci, nedošlo mu totiž, že před ním je už jen golman, který si tak pro balón v klidu došel. To nakoplo zase Čakovické a dvěma góly upravili na konečných 7:3. Jediné pozitivum tak je fakt, že po operaci kolene se na trojský trávník konečně vrátil po Frolíkovi a Pedrovi nejpozitivnější hráč Troje Pepíček (Pepíček je však pozitivní trochu jinak, než první dva zmiňovaní).