Troja si poradila s Bohnicemi 5:3. Hrdina Táda to oslavil Avengery a pětipivem

448457381_1280x720

6.5.2018 Bylo datum, na které se těšil každý fotbalový fanoušek. Mainstreamová média sice dávala přednost marketingově zajímavějšímu souboji Real-Barcelona, ale každý fotbalu aspoň trochu znalý fanda věděl, že to pravé El Clásico se koná o pár hodin dříve v pražských Bohnicích. Troja-Bohnice, odvěcí rivalové, které v tabulce dělilo před zápasem 10 bodů. Trenér Turšner se musel vypořádat s větším množstvím omluvenek, nežli jeho trenérský kolega Růžička před mistrovstvím světa v hokej-hokeji 2010. Chyběl dlouhodobě zraněný Škorpil, kapitán týmu Zubatý, který jel počítat míčky na baseball do Ameriky. Policistu Pauříka vyslal Tomáš Tuhý vyšetřovat do Rakouska, Bauer odjel pozorovat fotbalovou nudu do Newcastlu a vrtulníček Rollinger se musel otáčet v práci.

I přes takovouto absenci nepřijel trojský mančaft pro nic jiného než bodový zisk. Jak je známo v Troji není nikdo tak dobrý aby se nenašel někdo stejně špatný. V bráně opět nastoupil Bernášek, který hájil svůj gólový průměr 2,2. Na kraje obrany poslal Turšner Honzu Falce mladšího a Šanyho. Na stoperech stál Sup a Frodo. Kraje zálohy obstaral Hanuš a pro nepřítomnost Radara, kapitán Nueberg. Ve středu zálohy hrál Lach s Garreisem a v útoku řádil Veselý s Helešicem. Rovněž nabitá byla i lavice, no posuďte sami. Bejk, zraněný Tomáš Smrček, Honza Falc starší a zraněný Houda mladší. No prostě sen každého trenéra

Trojský tým byl evidentně nabuzen minulým velice kvalitním výkonem proti Březiněvsi.- O kterém jsme vás však neinformovali, protože na to všichni redaktoři serou jak na placatej kámen. (pozn. red.)- Proti tomuto kvalitnímu soupeři bojujcím o přebor totiž předvedl Sokol nesmírně srdnatý a bojovný výkon, který skončil zaslouženou remízou 1:1. Trojáci měli od začátku utkání více ze hry, kvalitně presovali a nezbavovali se zbytečně balónů. To vše vyústilo i v první gól, který vstřelil po krásném centru Hanuše Helešic! Hlavou!!! Tento bohužel dnes již sváteční střelec trávil celou sobotu důslednou přípravou na zápas, která spočívala v tom že zhruba od jedné hodiny odpoledne do třetí hodiny ranní chodil s půllitrem a každému sděloval, že již strašně dlouho nedal gól a že je potřeba už to kurva zlomit.

táda hlava 1

Kolem 30´ hra Trojanů přestala být tak kvalitní a z toho začal těžit soupeř. K radosti všech ornitologů, kteří na zápas přišli se začal více a více do hry dostávat bohnický Vrána a trojský Sup se s ním častěji a častěji dostával do soubojů.  Po jedné kolmici se k míči ve vápně dostával Pechar, ale k míči se nedostal, protože ho bohužel nedovoleně zastavil Honza Falc a pískala se pětka. Tu Houzar Ladislav bez problémů proměnil, když si Jarmila poslal na druhou stranu brány. O pár minut později nastala kuriózní situace, když Frodo ve vápně zalehl balón, který m mu zůstával mezi nohama (balon), ten se mu snažil odkopnout jeden ze soupeřových hráčů (balon). Frodo tak nemohl vstát a vůbec něco dělat. Rozhodčí se tedy rozhodl kontroverzně zapískat volný nepřímý kop pro Bohnice, kdy si sice Vojta nakonec pohlídal ten kraj, ale Vrána nakonec prostřelil vše co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:1 pro Bohnice.

                                                              Vojta si hlídá kraj a Vrána dává gól

Do konce poločasu se již nic nečekaného nestalo a skóre se neměnilo (Potůček dostal žlutou za řeči).

K překvapení všech trenér Turšner nesáhl ke změně hned o poločase a neposlal tak do hry lamače dívčích srdcí Bejčka. Ten si na svou šanci musel ještě chvíli počkat. Ale hned za 7 minut se ukázalo jak skvělé to bylo řešení tam Bejka neposlat. Sokol totiž během tohoto krátkého času zvládnul otočit skóre, nejprve se opět hlavou prosadil Helešic a o chvilku později po skvělém pressinku a centru Veselého i nohou Hanuš. V 60´ opět zaplesala srdce všech ornitologů, protože se na hřiště dostal i bohnický hráč Káně. Milovníci opeřenců tak mohli sledovat nejen souboje při kterých létala pera ale i pohledné kombinace po ose Káně-Vrána. A na toto zareagoval i Turšner, když do hry konečně poslal to, proč většina lidí na bohnický stadion vůbec přišla, tedy Bejčka. Ten se hned zkraje uvedl perfektně, když přebral dlouhý ostrý kříž od Vojty Neuberga pouze špičkou kopačky a diváci žasli, co tenhle hráč dělá v A-třídě. Bohužel hned asi o 2 vteřiny jim došlo proč tu stále je, když při pokusu o přihrávku zakopl a poslal tím Bohnické do protiútoku.

Táda hlava 2

V 74´ se opět mohla radovat Troja, když Táda tentorát nestřílel hlavou, ale centr si zpracoval na prsa a poté v pádu obhazoval golmana pravou nohou. Míč se nakonec šnečí rychlostí dostal za čáru a Troja tedy vedla 4:2!

táda golaso 3

Bohužel se hráči do té doby až překvapivě mátožných Bohnic opět vzchopili a trochu Troju zmáčkli. To vyústilo v další pokutový kop, v tomto případě si však již redakce vůbec není jistá jestli k němu mělo dojít, Vlasta se totiž již natlačil tělem před soupeře a ten o něj spíše zakopl, ale nedalo se nic dělat a Bohnice tak opět měli výhodu penalty, což je proti Bernáškovi prakticky jasný gól. Jarda tentokráte vystihl směr, ale Houzar ukázal, že Bohnické hřiště má zmapované jak nikdo a střela, která jela po zemi se před Jardou na drnu vznesla a Potok tak opět potvrdil, kde je jeho největší slabina.

Na snížení Bohnických reagoval Turšner nasazením Smrka do středu zálohy, kde nahradil hrdinu Helešice, který musel rychle domů, protože ho čekalo kino s Péžou. Bohničtí se ještě dostali k jedné nebezpečné šanci, ale tu už Bernášek lapil. V 89´ tak Veselý rozhodl utkání, když se nejlépe zorientoval po rohovém kopu a nekompromisně levačkou napálil míč k levé tyči. 5:3. Na poslední roh ještě Tomáš poslal Falce staršího, který se během svých 7 vteřin na hřišti málem zapsal na listinu střelců, když se k němu odrazil balón po rohu, na který nejprve nestihl doběhnout. Bohužel ale mířil o kousek vedle a skóre se již neměnilo. Troja tak konečně porazila svého rivala ve tvrdé ale férové bitvě.

Pokud chcete vidět našeho kanonýra v akci, přijďte 2. června do Troji na televizní utkání. Více info se dozvíte na facebookové události akce: https://www.facebook.com/events/125961704934107/

 

Stáhnout (PDF, 113KB)