Další zápas – další trapas, První tým podlehl Počernicím.

Trojský První tým neprožívá ideální sezónu. Před začátkem soutěže se chtěl směle měřit s nejlepšími týmy 2. třídy a nezávislí odborníci z Fotbaltroja.cz jej dokonce pasovali do role černého koně soubojů o postup. Na papíře je totiž kvalita hráčů nepopiratelná – hrajícím trenérským mágem Kaldaccionim počínaje a famózním duem ofenzivních klenotů/pomezních rozhodčích Drahorádem a Vodrážkou konče je trojská sestava prošpikovaná výbornými fotbalisty. Ti však z nějakého záhadného důvodu nejsou schopni svou kvalitu prodat a trojská rezerva je tak letos u dna tabulky s ostudným ziskem 15 bodů. V páteční předehrávce 19. kola se chtěla odrazit ke světlejším zítřkům proti jednomu ze dvou týmů které jsou letos ještě horší – trojské Sokoly přivítaly Dolní Počernice „B“.

Na zápas se z Troji sjel početný ensamble a Kaldaccioni tak měl k dispozici hned 5 střídajících hráčů, což se příliš často nestává a skýtalo to důvod k nepokrytému optimismu. Když na lavičce sedí Svynos, Drahorád, Falc st., Bauer a Pivoňka, nabízí se otázka jací borci jsou na hřišti. Posuďte sami – v brance byl střelec A-týmu Helešic, v obraně na stoperech Ondráček a starší Houda a na krajích mladší Falc s Gavriněvem. Klenot sestavy tvořila záloha. Na středu byli od začátku Kaldaccioni a Janeczek, na pravé lajně (ovšem tentokrát na vnitřní straně a bez praporku) Vodrážka a vlevo Škorpil, hvězda A-týmu vracející se po zranění. Na hrotu pak operoval mladší Houda a zkušený Filip Turšner.

Ze sestavy Troji šel strach.
Ze sestavy Troji šel strach.

Začátek utkání vyšel hostům dokonale. V páté minutě na pravé straně rozběhl rychlý protiútok Vodrážka, jeho přihrávka na Kaldaccioniho našla neomylně o 30 metrů dále běžícího Škorpila, ten míč předal ideálně Janeczkovi a polsko-český internacionál zakončil přesně. Troja se však z vedení radovala jen 2 minuty. Pak se totiž po rohu prosadil soupeř a dostal se tak na koně. A z něj až do konce poločasu neslezl. Troja působila líně a nepohyblivě, nebyla schopna udržet míč a ani techničtí ofenzivní hráči se nedokázali efektivně uvolňovat. Naopak v defenzivě měl Sokol velké problémy. Stoper Houda, který přijel na zápas z německého exilu jako by ve vyhnanství přišel i o poslední zbytky výbušnosti a soupeřovi útočníci ročníku 1974 se okolo něj míhali slovy klasika jako Šinkanzen kolem zastávky na znamení. Počernice tak přidaly do konce poločasu ještě jednu branku a byly o půli zaslouženě spokojenějším týmem.

Do druhé půle Troja oživila sestavu Bauerem, Falcem st. a Pivoňkou a následně i Svynosem a Drahorádem. Navíc se již rozsvítilo i nové umělé osvětlení počernického stadionu, které dodalo zápasu punc profesionality. Tím se nechal unést především domácí hráč s číslem 10, který pod dojmem toho že hraje ligu mistrů předvedl ukázkový let plavmo bez dotyku se soupeřem při kterém se důsledně dožadoval odpískání faulu. Toho se nedočkal, ale alespoň měl téma k rozhovoru s každým kdo byl i nebyl ochoten naslouchat a historika o tom, že mu Houda zaháknul nohu tak do konce zápasu takřka zlidověla. Jinak se na hřišti odehrával podobně nekvalitní fotbal jako v prvním poločase, i když Sokol měl lehký náznak tlaku. Do šancí se však příliš nedostával a v 74. minutě tak z protiútoku zdvojnásobil vedení Počernic Beznoska.

První tým nesložil zbraně a dostal soupeře pod tlak z kterého pramenily fauly. Po prvním z nich Janeczek z přímého kopu nechal vyniknout 16 letého brankáře Předotu, nicméně druhý nedovolený zákrok se odehrál ve vápně a následoval tak pokutový kop. S ním si již Janeczek poradil a rozšířil tak  v poslední minutě svou brankovou sbírku. To ovšem bylo to poslední co se v zápase odehrálo a v duelu jednonohých s beznohými předposledního s třetím od konce tak slavil předposlední. První tým tak bohužel navázal na své bídné výkony. Pozitivem tak mohl být snad jen výkon a branky Davida Janeczka, který si na hřiště přenesl pohodu ze zaměstnání. Tam jemu i Prokopu Vodrážkovi totiž nově šéfuje David Jelínek, známý v trojských kruzích jako Kapitán. Kapitánův autoritativní styl managementu Davidovi evidentně svědčí a David se nechal slyšet, že doufá, že se brzy stane Kapitánovým asistentem. Prokop Vodrážka si naopak zadělal na problémy, když Jelínkovi odevzdal články na téma „Čísla na dresech a jejich vliv na výkonnost“ a “Film sedm – nejlepší snímek všech dob”.

Fotbaltroja.cz obdržela od anonymního zdroje autentickou fotografii z každodenní porady na které Kapitán Jelínek rozdává úkoly svým podřízeným.
Fotbaltroja.cz obdržela od anonymního zdroje autentickou fotografii z každodenní porady na které Kapitán Jelínek rozdává úkoly svým podřízeným.

Trojský První tým však má čas vše napravit. Poprvé v historii se totiž dostal do vysílacího plánu tradičního trojského televizního utkání a na jeho střetnutí s Unionem Žižkov v rámci Trojského dne jste srdečně zváni! Kromě duelů áčka i rezervního mužstva jsou připraveny bohaté doprovodné aktivity pro děti i dospělé a plánujeme i hezké počasí. Proto neváhejte a 2.6. nás vyrazte podpořit.