Troja vyhrála, ale nespokojení hráči se vzbouřili. Igelitku vrátíme pod jednou podmínkou, vzkázali Pivoňkovi

Slunná sobota nabídla v Troji vskutku nevídanou podívanou. Zdánlivě nezajímavé utkání Prvního týmu proti Unionu Strašnice se zvrtlo v noční můru všech fanoušků defenzivní kopané. A vše díky jednomu muži – Davidu Janeczkovi. Ten svůj páteční rituál v podobě patnácti piv a následného schování vlastní peněženky do ledničky, aby na ní ráno nezapomněl (ano, to se skutečně stalo) trošku protáhl a ráno, když se sešel tým u kabin, nebyl Jaczek k zastižení.

Na utkání dorazil i známý trojský hipster - Radim Hladík
Na utkání dorazil i známý trojský hipster – Radim Hladík

Kapitán Kalous tak musel improvizovat a přeskupit obranné řady a vyvedl se mu takřka geniální tah. V dobré formě hrajícího Zmrhala vysunul na levou obranu, kde mu dal tvůrčí volnost a jindy kvalitní defenzivní křídlo se tak rázem stalo ještě kvalitnějším ofenzivním bekem. Genialita jeho tahu se projevila po 23. minutách, kdy se Zmrhal ještě nedostal k balónu, ale Hanuš již čtyřmi precizními úniky za obranu dokázal stanovit skóre na 4:0.

Trojští v rámci fairplay tak usoudili, že není spravedlivé, že nám dorazil hráč spíše Áčka než Prvního týmu, zatímco Strašnice si museli vystačit s nekopy z benga, takže se rozhodli utkání trochu zdramatizovat. Nejprve stoperská dvojice Falc a Falc nechala uniknout kanonýra Langa, zatímco se starší z klanu rozjímal nad tím, jakou rychlost dokáže vyvinout jeho nastávající družka, samička hrošíka liberijského. Druhý “banán” pak přistál v trojské síti po “dělovce” křídelnika Ševčíka.

Falc starší (vpravo) se svou nastávající
Falc starší (vpravo) se svou nastávající

Odskočit na rozdíl tří gólů se pak trojským podařilo po ose Hladík – Zmrhal – Škorpil, kdy první jmenovaný našel milimetrovým pasem ofenzivní megastar Zmrhala, který precizní přihrávkou vybídl ke skórování Škorpila, který si balon pouze připravil, vymíchal čtyři protihráče, a zavěsil.

O poločase však místo uklidnění přišel fén. Kapitán Kalous nejprve zprcal své spoluhráče (jmenovitě Martina Hanuše), jaktože dal jen 4 góly, načež se rozhodl, že za stavu 5:2 se již nemusí bránit, a tak si stoupl mezi naše útočníky s pocitem, že jinak by nás ve středu zálohy bylo moc. A měl jistojistě pravdu. S ním na středu zálohy operoval Jiří Pivoňka, který je svým stylem právem přirovnáván ke N’Golu Kantému.

Tento taktický majstrštyk se brzy vyplatil, a to když byli trojští obránci nuceni nakopávat, protože nebylo na střed komu nahrát, a vcelku klidné utkání se proměnilo v trojskou mrdanou, čímž bylo skóre poklidného zápasu najednou 5:4. Alespoň částečné uklidnění pak přinesl Škorpil, který, jak je při tréninku jeho zvykem, přeloboval nádherným obloučkem gólmana, a Troja tak znovu odskočila na rozdíl dvou branek. Poslední slovo si opět vzal jeden z dvojice Falců, tentokráte Junior známý též jako Sancho Falca (vysvětlení již brzy).

Ten naservíroval hostům mičudu na vlastní malé vápno se slovy: “Takhle mi je ve Studiu pod nos servíruje Bejk,” a vyrazil do šaten. Tam se nakonec trojáci dostali se třemi body a granátem k tomu.

Na některé z nich tam ovšem čekalo nemilé překvapení. Ano, jednalo se o Píva, který byl za svůj defenzivní výkon potrestán tím, že mu zmizela jeho oblíbená modrá igelitka. V té si na každý zápas nosil nejen své kopačky, ale také formu! Zažila s ním jeho první námluvy, první gól, i první sex. Jezdila s ním od jeho sedmnácti let na každé utkání a vždy mu věrně uchovávala kopačky od zbytku oblečení, takže mu pak celá výstroj nesmrděla jako zatuchlé boty. A takhle smutně se s ní musel rozloučit.

Za redakci Fotbaltroja.cz bychom dodali pouze toto! Tvoji modrou igelitku máme my, Pívo! Ale nevrátíme ji, dokud budeš hrát na středu s Kaldou!

vykupné_troja