Matador Bejček vyhlásil postupové ambice. Dřina v přípravě zatím ale přichází vniveč

POSTUPOVASEZONA

Trojský klub ohlásil ještě před začátkem letní přípravy prostřednictvím legendárního Martina Bejčka postupové ambice. Samotný autor výroku “#postupovase2ona” se k tomuto úkolu postavil čelem a absolvoval všechny tréninkové jednotky. Pro něj nezvykle se zranil až ve druhém přípravném zápase, kdy ho píchlo v lýtku či stehnu.

Samotný Martin nedokázal své zranění blíže specifikovat, ale smolný okamžik příčítal probdělým nocím, během kterých se oddával nezřízenému pití tvrdého alkoholu a kdo ví čemu dalšímu. Dokonce se říká, že na Šimonovu radu před zápasem ochutnal jeden z jeho léků.

Vedle staronových posil Bejčka či Šimona Vodrážky (lepší z dvojice Vodrážků), ale klub posílila i jihlavská letka Šany 1, Šany 2 a Šany 3, které přivedl samotný originální Šany a také posily z nymburska a daleké Keni. I v kontextu africké akvizice samozřejmě zůstávají nejexotičtějšími hráči klubu sourozenci Jaczek a Touszek.

Uvidíme, jak tento nesourodý soubor dokáže zkrotit nový lodivod trojského fotbalu pan tréňa Petr Pleva, kterého se snaží Radek Zubatý od první chvíle zpracovat, aby mu zůstala kapitánská páska i pro nadcházející sezonu.

V kuloárech se ale proslýchá, že většina týmu by si přála na kapitánském postu změnu třeba v osobě hrající legendy Martina Bejčka. Na “Radarův” post se svým přístupem tlačí i Vojtěch Neuberg, jenž nováčky několikrát upozornil, že láhve s vodou patří do stojanu a na střídačce takového týmu jako je Troja nesmí být v žádném případě binec.

Na druhou stranu příznivci trojského fotbalu nemohou zdaleka jásat, protože před druhým přípravným zápasem proti klubu, jehož název není podstatný, přišel do šatny prezident a kuchař Troje v jedné osobě kantýnský Jarda a ohlásil, že mu chybí v kase příspěvky, načež zavládlo v kabině hrobové ticho.

Bude zajímavé sledovat, komu zlomí vaz 1750 korun českých za půlroční členství v Troji a kdo všechno to zabalí po psychickém nátlaku Tomáše Smrka, jehož sestru tímto nechává pozdravit exotický Jaczek. Navíc nováčci si musí dávat bacha třeba i na brankáře Jardu Bernáška. „Drž hubu ty kokote,“ zvolal gólman na nového stopera z Šanyho líhně poté, co jej střední obránce upozornil, že by si měl obranu více dirigovat.

Trojský tým odehrál dosud dvě přípravná utkání. První z nich vedl ještě druhý brankář týmu a muž s vizáží podnikatele s šumivým vínem v italském Bibione Jiří Hladík, který měl k dispozici kompletní dvě jedenáctky. Jiří ale den před zápasem viděl sestřih z Nagana 1998 a rozhodl se, že hokejové prvky aplikuje i do kopané. „Budeme střídat hokejově,“ vymyslel Hladík, čímž překvapil úplně všechny.

Na taktické pokyny italského stratéga Hladíka se můžete podívat na videu:

V zápase, ve kterém po většinu času operovalo na hrotu duo Bart a Šimi, se trojští gólu nedočkali. Naopak dvakrát inkasovali a soupeř z pomezí Středočeského a Libereckého kraje si odvezl z Troje cenný skalp po výhře 2:0.

Zápas ale mohl skončit úplně jinak, kdyby se prosadil hned dvakrát do poloodkryté branky šutér David Veselý. Těžko říct, zda neunavnému běžci vadil při zakončení plnovous, který si nechal pro přípravu narůst. Mimochodem takový styl vousů označuje nejmenovaný šéfredaktor webu jako “kancelářskou píču”, některé zdroje uvádí tento sestřih jako “italský styl vousů”.

Dočasný kapitán Bejček hodnotí utkání:

Nový tréňa Petr Pleva ve druhém přátelském zápase Troje na nadčasovou myšlenku hokejového střídání Jirky Hladíka nenavázal a ke změnám se odhodlal až v poločasové přestávce. V úvodních pětačtyřiceti minutách poslal Troju do vedení Veselý, jenž tentokrát zachoval chladnou hlavu a před střelou i zamířil.

Do druhého poločasu nastoupil hned půltucet čerstvým fotbalistů a Troja se dostala do vedení po vlastní brance jednoho ze stoperů hostí. Minimálně půl gólu jde ale za záložníkem Lukášem Fialou, který poslal do vápna povedený centr.

Na konečných 2:2 vyrovnal jeden z hostujících útočníků po hrubce jinak dobře hrajícího Šanyho. Pro jihlavského rodáka byla inkasovaná branka velmi hořká, protože balón svou zpětnou přihrávkou naservíroval útočníkovi hostí, jehož jen před malou chvíli sestřelil ve vápně a ještě mu vynadal do simulantů, za což ho autor článku velmi chválí.

Rozhodnout mohl trochu opomíjený útočník Bart, který tentokrát dostal prostor pouze na 30 minut. Věčný student parádně doběhl střelu ze střední vzdálenosti, kterou vyrazil brankář hostí, ale zhruba ze tří metru netrefil zcela odkrytou branku. „Šlápl jsem brankářovi na ruku a to mě rozhodilo, jinak bych určitě trefil,“ vysvětlil útočník z východních Čech

Zápasové hodnocení nového tréni bylo veskrze pozitvní, ale hořkou kaňku zanechal blíže nespecifikované zranění Martina Bejčka, které nový kouč okomentoval slovy: „Nesmíš šukat zezadu, to si pak něco natáhneš.” Trojští pamětníci ale oponují, že Martin se může zranit i při výstupu z autobusu.

Trojští bombarďáci odehrají do konce přípravy ještě dvě přátelská utkání, ve kterých se vykristalizuje kádr A-týmu. Konečná podoba nejen v médiích prestižnějšího Prvního týmu zase bude vypadat podle toho, jak se na sezonu připraví individuálně matadoři týmu.