Troja 4:4 Kolovraty. Jančura zlevnil autobus Žlutý z Jihlavy do Prahy a zařídil tak Troje bod proti Kolovratům.

Ofenzivně laděným utkáním vstoupila Troja pod taktovkou nového trenéra Petra Plevy do sezóny 2018/2019. Na domácím hřišti se uvedla divokou přestřelkou proti hostům z Kolovrat, kteří přijeli oproti minulému ročníku notně posílení. Do jejich týmu přišlo mnoho posil z Horních Měcholup, včetně trenéra Slezáčka, které ještě na jaře bojovaly o vrchní příčky pražského přeboru. A byl to právě trenér Slezáček, který byl nepříjemně překvapen, jak jeho téměř divizní mančaft v druhém poločase točí kluci z rekreačky.

I tým Troji dostál v rámci letní přípravy mnoha změn: ta největší byla zapříčiněna zlevněným jízdným na trase Jihlava – Praha, kdy linkové spoje autobusu Žlutý podnikatele Radima Jančury stojí nyní necelou stokorunu. Jihlavský odchovance Michal Štancl tak mohl naplno využít svých manažerských schopností a angažovat hned tři své spoluhráče z mládežnických kategorií ligové Vysočiny. Trio Marek Frank, Luboš Morkus a Martin Štancl (Michalův mladší bratr) zodpovedně dojíždí na tréninky i zápasy, po kterých hned utíkají na Florenc na stanoviště Student Agency, tak aby si zadarmo mohli přečíst denní tisk, občerstvit se kapučínem z automatu a ještě stihli ranní šichtu od 4:00 v Jihlavanu. A byli to právě Frank s Morkusem, kteří se významně podíleli na vyválčeném bodu proti Kolovratům. Ale pěkně popořádku.

Troja nezačala vůbec dobře a celý první poločas šlapala vodu. Z ojedinělé akce se přesto dokázal prosadit Veselý, který zužitkoval centr Rollinger. Ten toho za první poločas naběhal snad méně, než za celou sobotní Prague Pride. Troje vázla kombinace, nedařilo se jí udržet balón a zejména hostující Gračko si ve středu pole dělal z domácích záložníků dobrý den. Trojská žívá díra Jarmil Potůček tak musela ze své sítě lovit hned tři balony, při kterých neměla úplně čisté svědomí. Jarmil totiž špatně pochopil trenérův pokyn o zkracování hřiště a při vše střelách stál někde mezi velkým vápnem a penaltou. To však nezabránilo Jarmilovi v tom, aby na spoluhráče oblígátně pořvával věty typu: “Tak ho, braň, do píči, ty čůráku!” Hostující Kalenda, který zaznamenal po 14. minutách hry hattrick, tak poprávu ve 25. minutě glosoval situaci slovy: „Kluci, nahrajte mi to, už deset minut jsem nedal góla.“ První půle skončila 1-3 a zdálo se, že je hotovo.

Hned ke dvěma změnám se odhodlal domácí lodivod Pleva: Frolíka s Helešicem nahradily dvě letní posily Morkus a Rendl. A právě po odchodu dvou trojských mouřenínů, jejichž nasazení považuje redakce Fotbaltroja.cz snad za projev rasové vyváženosti v základní sestavě trojských, začala hra šlapat. Domací přikovali Kolovraty na jejich polovině a do vápna létal jeden centr za druhým. Korigovat skóre se podařilo Morkusovi, který se na půlícím kruhu nádherně opřel do balónu a přehodil hostujícího poušťáka. Netrvalo dlouho a Troja průběžný výsledek otočila – oba góly přišly po centru ze stran. Prosadili se Veselý s Frankem. To již na hřišti nebyl hostující hráč s číslem 2, který nedělní kolotoč snad vydýchává ještě teď a který se od 65.minuty modlil k bohu, aby rozhodčí ukončil zápas. Jediným jeho světlým momentem zápasu tak byl souboj s pronikajícím Rollingerem, který se zalekl jeho robustní postavy a raději se s míčem otočil k rohovému praporku. Hostující trenér Slezáček vypadal, že i přes své divizní zkušenosti, takový zápas snad nikdy nezažil a svou zlost si vybíjel vulgárním urážením domácí lavičky.

Zápas mohl definitivně rozhodnout Veselý, jeho tutovku však na brankové čáře zastavil hostující obránce. Kolovraty se vzedmuly k záverečnému náporu a odměnou jim byl vyrovnávací gól. Vzhledem k průběhu prvního poločasu je nutno uznat, že zasloužený.