První tým si poradil s rezervou Březiněvsi, Zmrhal opanoval vnitřní i vnější lajnu

WhatsApp Image 2018-08-26 at 20.12.05

První zápas Prvního týmu v nové sezóně se odehrál v neděli 26.8 na Troji. Troja jako celek hodně posílila a to se projevilo i na sestavě Prvního týmu. Pouze na lavici se tak ocitli takoví hráči jako Drát, Gyros, nebo dlouholetá opora, trenér a kapitán Kalda. Tradičně na pozici krajního rozhodčího nastoupil Proky, takže aspoň něco zůstalo při starém. Pátý hráč na střídačce byl Filip Ulman, ročník 2001, kterou Troja přetáhla konkurenčnímu klubu TJ Házená Úvaly. Dokonce ani na lavici se nevešla velká trojská legenda Martin Bejček, která se v sobotu odpoledne rozhodla, že si v neděli přecijen přijde „šťouchnout“. Martin se tak alespoň den před zápasem připojil k dámské rozlučce se svobodou, aby patřil alespoň do nějakého kolektivu.

Martin Bejček, libero v Týmu Nevěsta
Martin Bejček, libero v Týmu Nevěsta

Z důvodu dovolené chyběli ještě Tomáš Smrček a Lukáš Garreis. Z důvodu nedostatečné zápasové praxe chyběl starší bratr pomezního rozhodčího Vodrážky Šimon. Kádr je oproti minulým letům tedy nezvykle široký a hráči tak budou muset podávat stoprocentní výkony už jenom proto, aby si vůbec vysloužili nominaci.

Základní sestava kloubila zkušené plejery s těmi méně zkušenými. Důkazem budiž střed hřiště, kde se proháněl matador Pívo a vedle něj druhou třídou neošlehaný Martin Štancl (Šany 2), který se ještě před pěti lety aktivně zúčastnil mistrovství Evropy do 17 let v Lichtenštejnsku. Martin byl z volnosti, kterou na středu dostával, jak od protihráčů, tak od spoluhráčů, tak překvapen, že za poločas, který odehrál, vstřelil pouze jednu branku a byl po zásluze střídán. Do druhé půle tak nastoupil tradiční střed Pívo-Kalda a hra Prvního týmu se tak zvedla, protože konečně na středu zálohy nikdo neběhal jak pometlo.

Překvapivě kvalitní výkon odvedl Jaczek, který svým spoluhráčů z levé strany zálohy připravoval výhodné příležitosti. Jednu z nich zužitkoval právě Martin, druhou mohl zužitkovat Houda mladší, ale k překvapení všech jeho střela neskončila gólem, pouze se od stopera a následně golmana odrazila k Tádovi, který už nezklamal. Adam celkově předvedl kvalitní defenzivní práci na křídle, kterou si zkazil pouze jednou povedenou kličkou na lajně, když vymíchal hostujícího Bohdala. Naštěstí si svou reputaci napravil o pár momentů později, kdy slibně se rozvíjející protiútok 5 na 3 zamrdal přihrávkou na soupeře

Troja tedy vedla 2:0 a hrozila jí nebezpečná Csaplárova past. Do této nebezpečné situace se evidentně nechtěl pouštět Radim Hladík, který nejprve fauloval ve vápně, za což rozhodčí k údivu všech nepískal penaltu. Březiněves byla tímto rozhodnutím tak rozhozená, že se hráči ani nijak extra nehádali. Nicméně Radim vše posichroval, když nejdříve udělal kličku útočníkovi, nicméně poté poslal balon místo na Gregoryho Froda přímo na nohu Ferklovi, který neměl problém skórovat do odkryté branky.

Do druhé půle nakočil od plotny Gyros na levou lajnu, místo Jaczka, který se unavil při jednom 80 metrovém sprintu. Na pravého beka, místo Falce staršího nastoupil již zmiňovaný Filip Ullman a věkový průměr týmu tak klesl o dobrých 12 let, nicméně stejně dosahoval hodnoty 38,7. Houdu, který toužil po střídání nechal trenér Kalous ještě chvíli trápit na hřišti. V 56´ se od praporku poroučel Vodrážka a ačkoliv na pravé lajně s praporkem odváděl kvalitní práci, musíme objektivně říci, že s míčem u nohy se mu dařilo mnohem lépe. Hned po minutě hry se uvedl skvělým sólem, kdy obešel v soupeřově vápně hned 3 hráče a jeho střelu vytěsnil hostujcí golman Píša pouze na roh. Z tohoto sóla se obránci hostí Kořínkovi zamotala hlava tak, že se poroučel na hřiště a domů ho musela dopravit rychlá záchranná služba. Perfektní Vodrážkův výkon vyústil v asistenci, kdy připravil Pívovi míč před prázdnou kasu a zkušený kanonýr se nemýlil a upravil tak skóre na konečných 3:1

Výhru tak mohl První tým oslavit kvalitním granátem.

Stáhnout (PDF, 100KB)