One man show trojského Zmrhala

41389798_2110092229025395_267189040747244348_n

1 z 10, toto heslo se v posledních měsících objevovalo po celé České Republice. Většina lidí si marně lámala hlavu nad tím, co to znamená. Toho využil Kamil Bartošek přezdívaný Kazma a až nechutně se na tuto reklamní kampaň přisál. Za naší povinnost, jakožto samizdatové médium pokládáme uvést vše na pravou míru. Nicméně hezky popořádku.

V neděli 16.9. měl odehrát První tým své utkání doma proti Satalicím. Trenérský mág Kalldacioni rozeslal obvyklou zvací SMS, na kterou pravidelně odpovídá 10 lidí. Tento víkend byl však jiný a už toto byla první známka jedinečnosti tohoto zápasu. Na pozvánku odpovědělo kladně neuvěřitelných 19 hráčů! Včetně bílého Gregoryho i Černého Gyrose, Dráta a perspektivních dorostenců Filipa , Adama a Kalouse nejmladšího. Na zápas dorazili dokonce všichni 3 trojští gólmani- Táda, Radim Hladík a Jarmil. Neboť se ve druhé třídě smí střídat pouze 5x a v zápise může být 18 hráčů, vyvstal před Kaldou nelehký úkol. Jednoho hráče vyškrtnout úplně a další dva hráči do zápasu nemůžou nastoupit! První úkol byl nakonec lehčí, než si Kalda myslel. Kachna totiž přišel do šatny se širokým úsměvem, půllitrem v ruce a oznámil trenérovi, že hrát nemusí a že si radši dá vychlazeného zrzka.

Do základní sestavy byli tedy vybráni tito vyvolení- Jarmil v bráně, na krajích obrany Falcové a na stoperu překvapivě Garry s Klepim, kterému byl jeho post pro nedostatečnou koncentraci a disciplínu během zápasu neustále připomínán. Na krajích zálohy si stoupnul Smrkkison a Houda a na středu hrály trojské stálice Pívo s Kaldou. Na hrotu úřadoval Fido s Tádou.

Poslední jmenovaný otevřel skóre parádní ranou jako z repertoáru Martina Bejčka. Zbytek poločasu byla Trója lepší, ale evidentně oslabené Satalice se ojediněle dostávaly do šancí. Ty rozjížděl na středu zálohy zejména David Švertšal. Troja však byla nebezpečnější, ale gól nepřidal ani Smrk ve své šanci, ani matador Fido a dokonce ani Adam Houda, který se během zápasu dokonce 2x dostal ke střele. O půli došlo ke dvěma změnám. Trenérovi se nelíbil výkon pravé lajny a stáhl jak Falce staršího tak Houdu. Místo nich do hry naskočil Filip Ullmann a trojský Zmrhal, Prokop Vodrážka.

Tímto se konečně dostáváme k meritu věci. Kampaň 1z10 původně neměla nic společného s osvětou českých řidičů. Bylo to prosté konstatování faktu, že Zmrhala zastaví 1 z 10 obránců. Nicméně vzhledem k tomu, že kabina Troji bude vždy podporovat dobrou věc, právní kroky prostřednictvím právnické společnosti KŠD (Kroky, Šany, Drát) nakonec nebudeme proti Bartoškovi podnikat. Zmrhal byl v tomto zápase skutečně k nezastavení, jako štírek se proplétal mezi obránci a narážečkami s Pívem, či přímými průniky neustále zaměstnával obránce Satalic. Vzhledem k výkonu pak vypadá jeho statistika 1+1 docela chabě. Množství šancí, které ještě jeho spoluhráči dokázali spálit bylo až neuvěřitelné.

Otřesené Satalice reagovali prakticky okamžitě a začali Zmrhyho ztrojovat až zčtveřovat. Z toho však opět těžila Troja, protože se uvolňoval prostor pro další hráče. 2 góly z nepřímé práce Zmrhala vytěžil Fido a 2 góly vstřelil i Pívo. Nezkušený fotbalový divák by si mohl myslet, že jediný gól v druhé půli, ve kterém neměl Zmrhal prsty byla Gyrosova žabka ze 40 metrů. Nicméně my v redakci dobře víme, že golman si po očku musel kontrolovat Zmrhalovy náběhy a proto tak pustil Giannisovu ránu.

Když už to vypadalo, že by mohl První tým udržet další čisté konto, zasáhl ve vápně nešikovně nováček trojského týmu Gregory a pískala se penalta. Vzhledem k tomu, že v bráně byl Potůček, který naposledy chytil penaltu při svém druhém startu za A tým v Malešicích v sezóně 2013/14 byli všichni přesvědčeni, že čisté konto je v tahu. Nicméně Potok, namotivovaný ze středečního penaltového rozstřelu proti Třeboradicím, kdy jako jediný za 4 trojských střelců dokázal proměnit penaltu učinil neskutečné a skutečně poprvé v životě vystihl směr střely, jakou střelec zvolil a penaltu zvládl lapit! Na penaltové fiasko se můžete kouknout zde. (1. penaltu Davida Veselého nestihl kameraman zaznamenat, ale šla golmanovi po levé ruce rychlostí želvy předbíhající slimáka)

Zápas tak trojští hráči (Zmrhal) ovládli 7:0 a těší se dělenému 1-5 místu.

ZMRHAL

Všechno co vidíte nemusí být vždy tak jak se zdá, proto se zamyslete až budete chtít vzít Zmrhalovy balon.