Trénink jako na půlmaraton nese ovoce. Trojáci ovládli “prestižní” turnaj, Potok ale penaltu zase nechytil

 

Trojští bombarďáci z A- týmu a také z prestižnějšího Prvního týmu jsou po bídném podzimu namočeni do sestupových bojů, a tak začali v zimě makat jako Slavia Praha za kouče Pastoora nebo chcete-li Sparta pod Stramaccionim. Výsledky se projevily hned na zimním turnaji strahovské ligy. Ten si však necháme na závěr.

Začněme probíhající přípravou, během které kouč Trojáky vůbec nešetří. Nastavené tempo třech tréninků týdně neuvadá ani po prvním měsíci tvrdé práce. Jeden z kapitánů týmu Vojtáta, který nedávno oslavil třicáté narozeniny (gratulujeme) dokonce po kondičním tréninku prohlásil, že čím blíže je datum prvního utkání, tím více běháme kilometrů. Přesný přepis v zaheslované týmové konverzaci zněl takto:

Mě přijde že čím. Je sezóna blíž, tím víc kilaku běháme.

Bez názvu

Ostatně posuďte sami, zda byste zvládli nastolené tempo trojských bombarďáků, kteří si trénink na pražský půlmaraton zpestřili nechutným převýšením.

WhatsApp Image 2020-01-21 at 19.44.06

Psychologie pod taktovkou Jürkena

Ani patnáct kilometrů s výběhy do kopců ale nebyly nic oproti středečnímu tréninku pod taktovkou Jürkena Hladíka. Zatímco hlavní kouč se snaží mužstvo připravit fyzicky, tak Jürken se zaměřil na psychiku a taktickou připravenost. „Takže obránci na tři doteky, záložníci na dva a útočníci na jeden,“ zvolal muž mnoha profesí.

Nicméně žižkovští single kloučci Potok s Jaczkem a také frýdecký veterán Vlastík si tréninkové dávky jednoduše upravují k obrazu svému. V průběhu výběhu se prostě vytratí. Zatímco první jmenovaný se šel místo zbytku výběhu vyprázdnit na roky nemytý záchod poblíž kantýny, tak Slezané se v jednom případě zase kvůli svým bolavým tříslům vykašlali na část z kompletní kilometráže, kterou ordinuje od začátku ledna kouč Pleva.

Na druhou stranu si na tréninkovou účast tréňa stěžovat nemůže, vždyť Mára Frank z Jihlavy zvaný Gadži dokonce po středeční umělce vynadal všem, kteří nechodí běhat. „Dopiče já se tady nebudu mrdat ve třiceti lidech, ať chodí na umělku jen ti, kteří běhají na asfaltu. Kurva!“ ulevil si.

Předčasný hlad po míči pocítil také brankář Póťa, který v Tróji čmuchal posily pro svůj tým ze strahovské ligy na kvalitně obsazený zimní turnaj ve Vršovicích. „Musíš se ale snažit, bude to turnaj na úrovni I.A třídy,“ lákal Potok posily s tím, že se v jeho strahovském týmu údajně skrývá možná posila pro Sokol.

Jarmil obecně kvalitu strahovského fotbalu často chválí. Dokonce tvrdí, že narozdíl od hanspaulky hrají poblíž sídla českého fotbalu pouze takticky dokonalí fotbalisté, na rozdíl od lopat z náleven, kterých jsou v hanspaulských ligách stovky včetně několika nejmenovaných spoluhráčů z trojského kolosu jménem Sokol.

Na uzdičku žižkovského kloučka toho času volného (pro dámy tel: 608 942 369) se chytl Houdič, Jaczek a také Fíkus, který se nakonec omluvil, protože nemá ve svém šatníku obuv na sálovou kopanou. Tu by nakonec nepotřeboval, ale nepředbíhejme.

Díky Prochy

Početné zastoupení trojské kopané se na vršovickém turnaji mohlo ukázat pouze díky Prochymu. Zmíněný nejmenovaný šéfredaktor trojských listů se totiž inspiroval Smrkem, který by se soustředění v dalekých Luhačovicích zúčastnil jen v případě, pokud by mu to práce dovolila.

soustredení

Nejeden soudný člověk by čekal, že podobně odpoví třeba někdo z prestižního trojského právnického oddělení z ministerstva financí. Vždyť Šany horší, Vlastík a Drát pracují šestnáct hodin denně na dotacích. Jenže heslo „pokud práce dovolí“ použil třeba trojský Homer Simpson (čti pracant jako Homer) Pedro nebo právě Prochy. Místo soustředění tedy vyjel trojský vzorek na vršovický turnaj.

Mimochodem o brutální zimní přípravě svědčí jistě fakt, že miláček pražských, ale i  středočeských ornitologů Toušmen zhubl v posledních měsících 27 kilo. Ale pojďme zpátky k turnaji ve Vršovicích. „V osm přijď před můj byt, pojedeme do Vršovic,“ prohlásil Potok telefonicky Jaczkovi v předvečer akce.

Zavírali jsme Hot Peppers

Jaczek poctivě vybaven devíti 1,5l lahvemi minerálky Poděbradka čekal ve smluvený čas na místě. Po dobré čtvrthodině čekání se z bytu vykolébala čtveřice trosek.

„To víš, zavírali jsme Hot Peppers,“ zvolala jedna ze zmíněných trosek (mimochodem případná posila pro trojskou kopanou). „Já tam nechal jenom šestikilo za drinky,“ pokračovala další. „A dokonce jsme přemluvili striptérky, aby nám udělaly lesbi show zadarmo,“ pochlubila se další ve chvíli, kdy Potok zavolal na Jaczka, že bude raději řídit, protože on sám spal pouhou hodinu.

Jaczka v tu chvíli polil studený pot. Od svého přestěhování do Prahy totiž Jácza řídil pouze autíčko na Matějské. Časový horizont ale nebyl tou největší překážkou, horší bylo, že v Hrádku nefunguje nic jako přednost v jízdě, semafory, nebo snad vedlejší a hlavní silnice. Na nejvýchodnějším výběžku České republiky se totiž nachází cesta pouze jedna.

Zde je však na místě našeho polského skokana na lyžích pochválit. (Pro připomenutí video ZDE) Cestu ze Žižkova do Vršovic totiž zvládl, sice si ji trochu prodloužil tím, že nečekal takové množství odboček a občas jel jako doma prostě rovně.

Plné auto značky Hyundai s nálepkou Scuderia Ferrari tedy přijelo se zpožděním do Vršovic. Po vystoupení z vozu se posádka trosek a Jaczek dozvěděli smutnou zprávu. „Ty vole, ona je tady nějaká házená. Takže turnaj nebude,“ přivítal pořadatel turnaje tým nasáklý odérem striptérek a alkoholu.

Místo turnaje tedy fotbalisté začali skautovat házenkářský turnaj starších žákyň, na kterém by si na své přišel i Táda. Na tribuně totiž seděla spousta babiček, které jen nevěřícně kroutily hlavou nad pokyny jednoho z trenérů. „Do prdele, to musíš dávat. Tak mi to braň. To musíš chytat,“ řval plešatý šedesátník na dvanáctileté dívky, které nejspíše každou chvíli ukončí kariéru.

hazena

„Ty vole, podívej se na tu modelku,“ zakoukal se Potok do mladé brankářky Sokolu Kobylis II, která byla už ve svých třinácti letech lepší brankářkou, než autor výroku. Jenže na házené tým nevydržel moc dlouho.

Díky kvalitní práci strahovských pořadatelů se totiž turnaj přesunul na umělku do nafukovačky na Prosek. Problém byl, že pražské týmy pořadateli sdělily, že se na tuhle klauniádu můžou vysrat a turnaje se tak účastnil pouze tým trosek, dva pořadatelé a dva mimopražské týmy.

Potok a penalta? Jasný gól

2 Týmy (Trosky a jeden mimopražský) se rozdělili na A a B výběr, aby se turnaj mohl odehrát aspoň trochu důstojně, oficiálně tedy čítal 5 celků.

V obrovské konkurenci šestnáctiletých vesnických kluků se nakonec z prvenství radoval tým s Potokem, Jaczkem, Houdičem a Rendym a Kubou (jedna z trosek). Trojský gólman navíc přidal i trofej pro nejlepšího gólmana dne.

Na druhou stranu při účasti dvou plnohodnotných brankářů to zase nebyl takový kumšt. Trochu kuriózně navíc o ceně nerozhodoval samotný brankářský výkon v turnaji, ale následující dovednostní soutěž. Konkrétně penaltový rozstřel – náhlá smrt.

Zde je Váš údiv na místě. „Potok chytil penaltu?“ ptáte se určitě sami sebe. Ne, nebojte. Potok pokutový kop nechytil, jeho protivník narval míč do břevna. Jako perličku dodáme, že prestiž turnaje ještě umocňuje fakt, že na nejlepšího střelce turnaje útočil Houdič, což je v kariéře nadějného zvířete na burze dluhopisů a cenných papírů rovněž nezvyklé.

Jinými slovy turnaj stal za hovno, a tak se trojské komando už těší na další kilometry poblíž běloruské ambasády, která sousedí s trojským fotbalovým hřištěm.

WhatsApp Image 2020-01-26 at 14.35.19