Přepište dějiny! Oslava gólu v přípravném utkání vyšla trojského “buldoka” draze

Široká trojská obec se připravuje na náročné jaro. Áčko i První tým jsou totiž až po uši namočené v záchranářských bojích a celý manšaft tak vrhnul všechny síly do přípravy. Hráči pravidelně polykají kilometry na pravém břehu Vltavy a středu co středu pilují techniku..

Je tak zcela pochopitelné, že po nekonečných výbězích se každý hráč těší na víkendový turnaj v Kyjích. Zatímco většina hráčů vnímá především jako doplněk přípravy a možnost se trochu pomazlit s balónkem, najdou se i tací, pro které je takové utkání mnohem, mnohem víc.

Takovým příkladem může být třeba pověstný trojský bojovník Petr “Buldok” Rollinger (přezdívku buldok si Petr vydobil svou fotbalovou zarpuitlostí). Ten namísto přípravy vyrazil do exotického Thajska, kde sice nenaběhal stovky kilometrů jako jeho spoluhráči, ale věnoval se jiné, poněkud netradiční zábavě – “dívkám s překvapením”.

Když se však Petr po třech týdnech vrátil do Česka, nadšen novými zážitky a zkušenostmi (Petrova dovolená nebyla jen bary a bazény, jednou se podíval za hranice svého hotelového resortu a viděl také odvrácenou stranu instagramu), dorazil rovnou na přípravné utkání do Kyjí.

“Trenére, postav mě tam, naplaval jsem na dovolené dvacet bazénů, to můžu rovnou do základu. Nechci bejt svázanej taktikou, trochu zprava, ale primárně volnej hráč,” prohlásil Petr sebevědomě v kabině. Pleva tak skutečně udělal, aby Peťovi zavřel pusu, a jeho tah se mu vyplatil.

Po dvou minutách utkání vhodil Jaczek neuvěřitelně dlouhý aut, který se třikrát odrazil, než skončil na noze letenského štírka. Ten nic neváhal a poslal balón rovnou do brany. Na vlně euforie, kterou prožíval, protože se mu nepodařilo vstřelit branku v utkání již déle než rok, se jal oslavovat.

Situace to byla vskutku epesní. Zatímco zbytek týmu se pomalým krokem vracel na polovinu, Pedro společně s Davidem Veselým udělal scénu připomínající spíše vítězství na Olympiádě v Naganu, než utkání základní skupiny zimního turnaje v Kyjích.

Oslava vstřeleného gólu připomněla vteřiny po vítězství na Ruskem ve finále OH v Naganu, kde Dominik Hašek svou hokejkou vyhozenou do vzduchu zlomil nos Richardu Šmehlíkovi.
Oslava vstřeleného gólu připomněla vteřiny po vítězství na Ruskem ve finále OH v Naganu, kde Dominik Hašek svou hokejkou vyhozenou do vzduchu zlomil nos Richardu Šmehlíkovi.

Petr se rozeběhl k rohovému praporku a nepravidelnými přískoky připomínal nadšené dítě. Proti němu běžel spoluhráč z útoku, David Veselý, který působil jako spokojený retrívr, kterým také je. Oba dva v euforii z gólu na sebe začali skákat, načež David přišlápl Pedrovi malíček a zlomil mu ho.

Smutný moment, který měl však i své vítěze. Tím prvním je trochu paradoxně samotný Pedro. Ten tak nemusí odchodit nenáviděnou přípravu a jeho návrat na trávníky vychází na den přesně na první mistrovské utkání. “Doktor říkal, že pak můžu rovnou naskočit do základu, takže dobrý,” uklidňoval spoluhráče ještě večer na baru, již opřen o berle.

Druhým vítězem byl pak David Janeczek. Ten totiž díky svému dlouhému autu zaznamenal čtvrtou asistenci (hokejovou terminologií, tzn. že se po něm dotkli balónu jen čtyři další hráči), čímž se posunul do fotbalové i osobnostní pohody a směle tak mohl na večerní oslavě vyprávět, jak ho “každá holka na baru chce.”

Za redakci Fotbaltroja.cz přejemě oběma brzké uzdravení. Pedrovi fyzické, Jáczovi mentální.