STUDIO HOUDA UVÁDÍ: Nejčastější sběratelé žlutých karet v A-třídě

91829790_680916126050832_8850412010471424000_n

Sokol Troja je sice širokou veřejností považován za jakýsi model ofenzivního a kombinačního fotbalu, nicméně i Trojáci umí hru přibrousit, když je třeba. S průměrem přes 2 žluté karty na zápas patří Sokol mezi kluby, kterých je třeba se bát. Ve fotogalerii si opět můžete prohlédnout jací borci sesbírali nejvíc žlutých trestů v A třídě.

Distribuce žlutých karet je ovšem v týmu poměrně nevyvážená. Osm nejtrestanějších hráčů se postaralo o víc než polovinu z celkového počtu 206 zaznamenaných žlutých karet. Na druhé straně například fotbaloví gentlemani na snímku zaznamenali dohromady pouze 9 karet, a to zasáhli souhrnně do 160 zápasů!


 

  1. Radek Zubatý – 19 žlutých karet

Jestli se někdo ze současného kádru dá označit za stálici, je to právě světlovlasý středopolař. V celkovém počtu startů jej včera o pouhé dva překonal Kuba Touška, v počtu žlutých trestů se už bývalý kapitán předstihnout nenechal. Radar sbírá tresty velmi konzistentně. Po jednotlivých sezónách se jedná o následující počty: 3-6-5-5. Vzhledem k tomu, že se ze současné sezóny odehrála pouze půlka, dá se hovořit o životní formě a můžeme jen odhadovat na jakém čísle se Radar zastaví, pokud se tento ročník bude dohrávat. Každopádně není pochyb o tom, že titul v kategorii žlutých karet je ve správných rukách!

2. Vojtěch Neuberg – 17 žlutých karet

Vojta s úspěchem sbíral žluté zápisy celou svou kariéru. Doslova explozi pak zaznamenal v minulém ročníku, kdy ho 10 trestů katapultovalo až na vrchol trojského žebříčku. Tempo však bohužel v této sezóně značně polevilo a Vojta se tak z prvního místa musel zase poroučet. I tak je ale 17 zápisů za 3 a půl roku skvělý počin a současný kapitán tak může zaslouženě slavit druhé místo.

3. Petr Rollinger – 15 žlutých karet

Přes svůj nevelký vzrůst se o sebe blonďatý míčový kouzelník dokáže postarat. K umístění na stupních vítězů mu dozajista velice pomohla minulá sezóna, ve které byl vyžlucen hned sedmkrát. Ani v tomto ročníku ovšem nezahálí a své konto obohatil třemi zápisy, čímž předstihl Toušmena, jemuž finiš naopak příliš nevyšel.

4. Jakub Touška – 14 žlutých karet

Jistě si vzpomínáte, že Toušmen zvítězil ve včerejším žebříčku hráčů s nejvyšším počtem startů. Vzhledem k pozici, na níž hraje tak asi není překvapivé ani jeho vysoké umístění v dnešním vydání. Kdybychom dělali statistiku před začátkem této sezóny tak by dopadl ještě lépe, nicméně v ročníku 2019/2020 má Kuba na svém kontě zatím pouze jedinou kartu.

5. Michal Štancl – 12 žlutých karet

Michal přišel do našeho týmu z Jihlavy až v sezóně 2017/2018 a to co ještě dohání v počtu startů už dávno dohnal co se týče žlutých karet. Tento věhlasný, vzdělaný a za každé situace slušnost zachovávající právník se na fotbalovém hřišti mění v řízného beka, jenž pro tvrdý zákrok či ostré slovo nikdy nejde daleko. Výsledkem je skvělé páté místo a potenciál pro další stoupání tabulkou. Gratulujeme!

6. Tadeáš Helešic – 11 žlutých karet

Tádovi v žilách koluje sice nepotvrzená, ale zato evidentní horká hispánská krev. Není proto divu, že se jeho mírně cholerická povaha promítá i do počtu žlutých karet – těch osmahlý míčový kouzelník v A-třídě nasbíral 11. Nemáme k dispozici přesnou statistiku, nicméně poměr karet „za řeči“ ke kartám za fauly odhadujeme na 11:0.

7.-8. Ondřej Bauer – 10 žlutých karet

Mnozí z vás by jistě vysokého stopera čekali v žebříčku ještě výše a pouhých 10 žlutých karet tak může být bráno jako poměrně velké překvapení. Vysvětlením může být to, že Ondrovy „epizody hněvu“ se nestávají tak často jak by se mohlo zdát, ale když už se stanou, tak stojí za to!

 7.-8.  Ondřej Škorpil – 10 žlutých karet

Ondra se nikdy nebál konfrontace, a tak kromě toho, že na hřišti rozdává radost technickou hrou, kličkami i brankami, přidává k tomu i tvrdé zákroky a ostrá slova směrem k soupeřům i rozhodčím. Výsledkem je 10 žlutých karet, což stačí na hezké dělené sedmé místo.

9.-11. Jaroslav Bernášek – 9 žlutých karet

Že brankář jen málokdy fauluje, a tak dostane žlutou kartu jen zřídkakdy? Ale kdeže, to bychom nesměli být v Troji! Jarda se sice nepředře při zákrocích, ale když je možnost na někoho hezky zblízka zakřičet nelení a rád se sprintem vydá i přes celé hřiště. Výsledkem je bilance 9 žlutých karet a 9. místo.

9.-11. Vlastimil Lach – 9 žlutých karet

Ve své první sezóně v A třídě hrál Vlasta čistě a v jedenácti startech nezaznamenal ani jednu žlutou kartu. V následujících třech sezónách však už Vlasta fauloval velmi pilně a dostal se tak na pěkných devět zápisů a na sdílené deváté místo.

9.-11. Tomáš Smrček – 9 žlutých karet

Je to možné? Fotbalový elegán a dvojník Davida Rozehnala nasbíral tolik žlutých karet? Jestli se takhle ptáte sami sebe, nejste sami, nás v redakci překvapilo to samé. Co je možná ještě víc překvapivé je fakt, že velkou většinu žlutých zápisů zaznamenal v minulé sezóně, kdy v něm „bouchly saze“ a měl hned sedm žlutých faulů – byl tedy druhým nejtrestanějším hráčem Sokola v soutěži.

Celkový seznam hráčů:

 

 

Jméno Žluté karty
1. Zubatý 19
2. Neuberg 17
3. Rollinger 15
4. Touška 14
5. Štancl Mich. 12
6. Helešic 11
7. Bauer 10
Škorpil 10
9. Bernášek 9
Lach 9
Smrček 9
12. Falc ml. 8
13. Frank 7
Garreis 7
15. Janeczek 6
Pauřík 6
17. Klepal 5
Rendl 5
Štancl Mar. 5
20. Beníšek 3
Urbánek 3
Veselý 3
23. Frolík 2
Houda A. 2
Houda P. 2
Kučera 2
27. Falc st. 1
Hanuš 1
Morkus 1
Solar 1
Vodrážka P. 1
32. Báňa 0
Bejček 0
Burian 0
Dabič 0
Drahorád 0
Fiala 0
Hladík 0
Kalous O. 0
Otieno 0
Pajma 0
Pekárek 0
Pivoňka 0
Rattay 0
Strejček 0
Svynos 0
Ullman 0