STUDIO HOUDA UVÁDÍ: Největší průměr žlutých karet na zápas v A-třídě

91995448_247168646439335_2610591211110531072_n

Po minulém zveřejnění TOP 10 v počtu žlutých karet jste nás doslova zasypali zprávami a komentáři. Většinou zněly nějak takhle: „Co je to za fake news? Jaktože tam nemáte Máru Franka? Vždyť přece tolik fauluje!“ nebo „Viděl jsem vloni pár zápasů Troji a snad v každém měl Rendl zákrok na kriminál. Jaktože se neobjevuje ve vašem jinak precizně vypracovaném seznamu?“.

Odpověď na podobné otázky je snadná – spousta hráčů sice hraje a diskutuje hodně od podlahy, ale hráli v tak malém množství zápasů, že se nemohli kvalifikovat. Dnes to ovšem neplatí!

Podívám se na pořadí TOP10 hráčů v průměrném počtu obdržených žlutých karet na utkání. Některá jména se sice budou shodovat s předchozí variantou statistiky, ale můžete se těšit na zcela nové tváře, a to dokonce i mezi naprostou elitou. Do žebříčku jsou ovšem v zájmu zachování statistického dekora zahrnutí jen hráči, kteří nasbírali alespoň 15 startů.


 

Limit alespoň 15 startů pro umístění v žebříčku může mrzet především zkušeného obránce a svůdníka žen Jana Klepala. Ten totiž za áčko v A třídě startoval jedenáctkrát a zaznamenal skvělých 5 žlutých karet. To je tak úctyhodný záznam, že kdyby Klepi nastoupil do dalších 4 duelů a ani jednou nefauloval, stejně by v počtu karet na zápas obsadil nejvyšší příčku. Výborné záznamy, ale málo startů mají i Lukáš Beníšek a Kuba Urbánek. Na opačné straně se pohybuje Martin Bejček, který jako jediný hráč s alespoň 15 zápasy na kontě nezaznamenal jediný trest.

1. Michal Štancl – ŽK každých 3,50 zápasů

Po pátém místě v celkovém počtu obdržených karet asi není žádným překvapením, že se Michal objevil na úplném čele v tomto vydání statistik. Michal vyrůstal na Vysočině, kde je život velmi těžký a lidé jsou zvyklí o všechno se rvát víc než ve zpovykané Praze. Na stylu hry Šanyho se to jednoznačně projevuje a v soutěži bychom nenalezli moc obávanějších beků. My jsme každopádně rádi, že je Šany s námi v týmu, a proto nás pokope maximálně na tréninku. První místo je ve správných rukou a k velkému úspěchu ze srdce gratulujeme!

2. Lukáš Garreis – ŽK každých 3,85 zápasů

Lukáše brzdí jeho pracovní kariéra a z ní pramenící častá víkendová práce. Z toho důvodu naskočil za áčko jen do 27 střetnutí a podle toho, jak mu vychází čas, dělí své fotbalové umění mezi první a rezervní mužstvo. Kdykoliv však nastoupí, je ho plné hřiště a svou energii směřuje velmi často přímo proti soupeřům. Tento prostovlasý pracant, jehož vzorem v době dospívání byli Thomas Gravessen, Patrik Gedeon a Rodrigo Palacio je zvyklý kolem sebe rozsévat strach a projevuje se to i v rychlosti sbírání karet. Můžeme jen věřit, že v příštích sezónách Lukáš zvládne víc startů, aby se hezky plnila i kolonka celkového množství zápisů.

3. Ondřej Škorpil – ŽK každých 4,10 zápasů

Ondra si v komentáři pod „TOP 10 v počtu žlutých karet“ posteskl, že nebýt dlouhého zranění, mohl by útočit na stupně vítězů. My toto jeho tvrzení můžeme jen s radostí potvrdit! Přesto však na sobě Škorpík může ještě zapracovat, našli se totiž dva fotbalisté, kteří karty sbírají v ještě rychlejším tempu. Ale tak jako tak – bronzová pozice určitě není k zahození!

4. Radek Zubatý – ŽK každých 4,42 zápasů

Po druhém místě v počtu startů a prvním v počtu karet je tentokrát Radar těsně pod vrcholem. I tak je ale čtvrté místo výborným výsledkem a jeho pravidelný karetní příspěvek je možno brát jako důkaz vysokého zaujetí pro hru.

5. Vojtěch Neuberg – ŽK každých 4,53 zápasů

Vojtáta zaznamená žlutý trest takřka přesně každý čtvrtý a půltý zápas. Mezi trojskými beky je to hezké číslo, ale přeci jenom se našli i lepší. Přesto páté místo není nic, za co by se Vojta měl stydět, naopak!

6. Tomáš Smrček – ŽK každých 5 zápasů

V minulém vydání statistik jsme se podivovali nad Tomášovou účastí mezi největšími trojskými sběrateli žlutých karet. Teď už to tedy takové překvapení být nemůže, nicméně je dobré si uvědomit, že nad elegantním středopolařem už jsou jen vyhlášení trojští brousci. Přezdívka „fotbalové baroko“, která se ve fotbalových kruzích vžila pro hru Smrka a Davida Rozehnala tak minimálně v případě autora známého obstřelu již není aktuální.

7. Petr Rollinger – ŽK každých 5,13 zápasů

Při pohledu na karetní zápis nevysokého útočníka možná leckoho napadne jednoduchá otázka – dává útočné eso víc branek, než dostává karet? Aniž bychom chtěli prozrazovat detaily z dalších vydání statistik řekneme jednoduše – Ano, ale těsně…

8. Tomáš Rendl – ŽK každých 5,20 zápasů

Rendy přišel do Troji v sezóně 2018/2019 a od té doby přispěl áčku v 26 startech výbornými pěti kartami. Styl pracovitého záložníka je založen na důrazu a napadání, tudíž je jeho účast v TOP10 očekávaná a pro mnohé je možná překvapením, že není v pořadí ještě výše. Čísla sice nelžou, ale Rendy nemusí zoufat – do dalšího vydání statistik stačí pár skluzů a pořadí může ještě vylepšit!

9. Marek Frank – ŽK každých 5,29 zápasů

Urostlý stoper za poslední dvě sezóny vynechal jen minimum zápasů a okamžitě se zařadil mezi nejdůležitější členy kádru. Máme za to, že jeho devátá příčka bude mnohé šokovat, Mára je totiž považován za ztělesnění důrazné a agresivní hry, přesto se našlo osm Trojáků, kteří umí faulovat a protestovat ještě lépe než on. Pro nás, redakci Fotbaltroja.cz, je to velké zklamání.

10. Tadeáš Helešic – ŽK každých 5,45 zápasů

I do třetího vydání TOP10 se dokázal vejít tento kříženec Chilaverta s Riquelmem (nebo pro mladší fanoušky Koláře s Eriksenem), tentokrát to ale bylo o prsa. Přesto po dnešních statistikách bude Táda jen jeden ze čtyř plejerů, který o sobě může říct to samé. Dobrá práce!

Celkový seznam hráčů

*Zahrnuti jsou jen hráči s 15 a více starty

Pořadí Jméno počet zápasů na ŽK
1. Štancl Mich. 3,50
2. Garreis 3,86
3. Škorpil 4,10
4. Zubatý 4,42
5. Neuberg 4,53
6. Smrček 5,00
7. Rollinger 5,13
8. Rendl 5,20
9. Frank 5,29
10. Helešic 5,45
11. Janeczek 5,67
12. Bauer 5,80
13. Štancl Mar. 5,80
14. Touška 6,14
15. Lach 6,56
16. Falc ml. 6,88
17. Houda P. 9,00
18. Pauřík 9,17
19. Bernášek 9,22
20. Kučera 10,00
21. Vodrážka P. 16,00
22. Hanuš 18,00
23. Frolík 22,00
24. Houda A. 22,00
25. Veselý 23,33
26. Bejček N/A