STUDIO HOUDA UVÁDÍ – Největší průměr vstřelených branek na zápas v A třídě

Redakce Fotbaltroja.cz se rozhodla vám dnes zpříjemnit karanténní úterý dalším vydáním TOP10 statistik. Tentokrát se zaměříme na střílení branek. Nebudeme ovšem ještě mluvit o celkovém králi střelců, v tomto ohledu vás ještě budeme nějaký ten týden napínat a místo toho se zaměříme na průměr vstřelených branek a rozebereme tedy 10 hráčů s nejlepším průměrem a ukážeme kolik zápasů potřebují ke vstřelení branky.

V TOP10 se nachází několik překvapivých jmen, několik nepřekvapivých a několik hráčů, jejichž produktivita je možná spíše zklamáním.
Pro výsledný průměr jsme počítali pouze se zápasy odehranými v poli, nikoliv odchytaná střetnutí. Aby byl hráč zařazen do pořadí, musel odehrát v A třídě za áčko alespoň 15 zápasů.

1. místo – David Veselý – gól každých 1,49 zápasů

Pro alespoň trochu aktivní fanoušky Sokola nemůže být prvenství Davida žádným překvapením. Atletický a levonohý hroťák těží především ze svého důrazu a dobrého zakončení svou silnější nohou, naopak, kdyby se naučil se jen neopírat o svou pravačku, mohl by svůj průměr ještě vylepšit. Přesto je téměř dvakrát lepší než druhý v pořadí a David tedy zvítězil s obrovským náskokem. K tomu mu pomohla především skvělá minulá sezóna, v níž měl produktivitu téměř co zápas to gól. Tak ať to střílí dál Davide (a ať to není na Tempu)!

2. místo – Martin Štancl – gól každých 2,90 zápasů

Martina přivedl jeho o něco méně talentovaný sourozenec do Troji před začátkem minulé sezóny a on vlétl do ročníku 2018/2019 jako uragán, bylo ho plné hřiště a střílel gól za gólem. Bohužel v sezóně 2019/2020 (která se nakonec stala sezónou 2019/nic) ho potkal standardní trojský výkonnostní propad, který dříve nebo později dožene každého původně talentovaného hráče a branka soupeře se stala Martinovi zakletou. Přesto se však dokázal původem jihlavský střední záložník udržet na druhé příčce před Radarem a na krk si tak může navléknout sice imaginární, ale zaslouženou stříbrnou medaili.

3. místo – Radek Zubatý – gól každých 3,00 zápasů

Radar si zachovává výborné tempo – branka každé 3 zápasy. Nikdo nemůže zpochybnit to, že je velice gólovým hráčem, na druhou stranu se do jeho čísel výrazně promítá i fakt, že bývá určen jako hráč pro zahrávání pokutových kopů. Jak by ale řekl klasik: „góly jsou góly“ a ty Ráďovi nikdo nevezme.

4. místo – Petr Rollinger – gól každých 3,67 zápasů

Ofenzivní klenot trojského Sokola se bohužel nedostal ani na stupně vítězů a on sám jistě není s tempem jedna branka každých 3,69 zápasů spokojen. Přesto je možná pro fanoušky, kteří si vybavují jeho řešení samostatných úniků kdy obejde brankáře, pak počká na dobíhajícího obránce, udělá mu kličku, mezitím dovolí brankáři návrat, udělá mu další úspěšnou kličku, aby pak vystřelil z metru mimo prázdnou branku čtvrté místo nakonec spíš příjemné překvapení. Zde je ovšem možná na místě „Csaplárovská analýza úspěchu“ a Petr by se mohl ptát „byl jsem já tak dobrý, nebo ostatní tak špatní?“.

5. místo – Ondřej Škorpil – gól každých 3,73 zápasů

Ondra celou svou kariéru působí na levém křídle z kterého podniká nebezpečné výpady a jeho často používanou zbraní je posunutí míče na střed a následná tvrdá střela pravou nohou. V průměru to vyjde každou 336. minutu a Ondrovi to stačí na páté místo. Kdybychom dělali tento žebříček před postupem do A třídy, Ondra by na tom byl ještě lépe, neboť dlouhá léta to byl právě on, kdo táhl Troju svými brankami. Bohužel jeho produktivitu ovlivnilo jednak zranění v zápase s dobráky z Radotína a především to, že jeho dlouholetý kolega z levé strany hřiště, Burda, ukončil kariéru a Škorpík tak už nemůže počítat s jeho skvostnými pasy. Přesto – páté místo a minimální odstup od čtvrté příčky není nic za co by se měl Ondra stydět.

6. místo – Lukáš Garreis- – gól každých 4,17 zápasů

V minulých statistikách jsme ukázali, že Lukáš je obávaný brousič, který se nebojí ostrých střetů se soupeři což mu vyneslo skvělé druhé místo v průměru žlutých karet na utkání. Dnes ale můžeme ukázat, že je mu vlastní nejen destrukce, ale že je schopen velmi často konto soupeře zatížit i vstřelenou brankou. Šesté místo je pro hráče, který je považován spíše za hráče bubliny mezi A mužstvem a rezervou úctyhodný výsledek a důkaz Lukášových střeleckých vlohů.

7. místo – Vlastimil Lach – – gól každých 4,92 zápasů

Vlastík sice celou svou kariéru hledá svou ideální pozici v sestavě, ale je zjevné, že čím blíž je soupeřově bráně, tím lépe – dokáže totiž uplatnit svůj důraz a čich na góly. Důkazem budiž jeho hezké sedmé místo.

8. místo – Tadeáš Helešic– gól každých 5,18 zápasů

Co by to bylo za TOP10 bez tohoto útočníka, špílmachra, brankáře, údržbáře a občasného kantýnského. I v průměru vstřelených branek na zápas to Tádovi „dalo“ na TOP 10, mnozí by ho ovšem možná čekali výše. Přesto – téměř každý 5. zápas se můžete spolehnout na Tádův přesný zásah a věříme, že tato perioda se bude do budoucna ještě zkracovat!

9. místo – Marek Frank– gól každých 6,17 zápasů

Po umístění v TOP 10 žlutých karet na zápas se Mára protlačil i do dalších TOP10, tentokrát mu k tomu možná trochu překvapivě pomohl jeho čich na góly. Průměr lehce přes 6 zápasů na jednu vstřelenou branku je na čistokrevného stopera skvělý výkon a dokazuje, že tento skvělý hlavičkář je velkou hrozbou pro branku soupeře během trojských útočných standardních situací. Bohužel v ostatních herních situacích se Mára tak komfortně necítí a občas je hrozbou i pro vlastní svatyni. Vlastní gól totiž vstřelí v průměru každý 18. zápas.

10. místo – Vojtěch Kučera – gól každých 6,67 zápasů

Mladší fanoušci možná na Vojtu tak trochu zapomněli, neboť v poslední době tento střední záložník pravděpodobně usoudil, že ho fotbal neuživí, začal trávit většinu svého času zavřený v chemických laboratořích celého světa a na fotbal mu tak v posledních letech nezbylo mnoho času. To ovšem neznamená, že tomu tak bylo vždy. V první A třídní sezóně patřil Kůča k oporám základní sestavy a přesto, že střelba branek nikdy nebyla jeho hlavní parketou, necelých sedm zápasů na jednu branku stačí na 10. místo mezi trojskými střelci.

Celkové pořadí (hráči s alespoň 15 starty v poli)

Pořadí Jméno počet zápasů na gól
1. Veselý 1,49
2. Štancl Mar. 2,90
3. Zubatý 3,00
4. Rollinger 3,67
5. Škorpil 3,73
6. Garreis 4,17
7. Lach 4,92
8. Helešic 5,18
9. Frank 6,17
10. Kučera 6,67
11. Frolík 7,33
12. Bauer 8,29
13. Hanuš 9,00
14. Smrček 11,25
15. Falc ml. 13,75
16. Houda A. 14,67
17. Vodrážka P. 16,00
18. Janeczek 17,00
19. Bejček 18,00
20. Štancl Mich. 21,00
21. Rendl 26,00
22. Neuberg 38,50
23. Touška 43,00
24. Houda P. N/A
Pauřík N/A