Tikající bomba na přestupovém trhu pražské A-třídy. Rozloučí se Troja v létě s některým z hráčů?

BLESKOVÁ ZPRÁVA – Od externího zpravodaje (Praha) – Stačilo odehrát pouze jedno soutěžní kolo a zdá se, že někteří hráči Sokolu Troja se svým nadstandartním výkonem dostali do hledáčku skautů ostatních klubů pražského pralesa. Oslovili jsme proto přímo jednoho z nich, aby nám k této kauze řekl více.

„Proč ne“ odpovídá na otázku, zda by se chtěl opravdu stát na stará kolena fotbalovým poloprofesionálem, univerzál Vojtěch Neuberg. A druhým dechem dodává, že i po dosažení třicítky stále živí svůj sen stát se profesionálním fotbalistou.

Podle informací našeho externího zpravodaje se prý nejen Neuberg, ale i další dva nejmenovaní hráči pražské Troji stali terčem zájmu klubu ČAFC Praha, proti kterému nastoupili v prvním kole jarní části nedohrané sezony. Informace není potvrzená, nicméně velmi dobře informované zdroje říkají, že se v kuloárechvelice nahlas hovoří o Neubergově silném zájmu. Sám hráč však příliš tyto spekulace nechce komentovat. „Čekám na tento moment celou kariéru a konečně to přišlo. Potřebuji si vše důkladně rozmyslet, probrat celou situaci doma s manželkou, dcerou a hlavně s trenérem.“

Nutno dodat, že Neuberg nebyl svému „kmenovému“ klubu příliš věrný ani v dobách, kdy mu nejen tekla takříkajíc „voda do bot“, ale spíše Vltava do šaten. Trojská obec má ještě dnes v živé paměti Vojtího odchod v roce 2012, kdy z pozice kapitána opustil kamarády a vydal se hledat fotbalové štěstí jinam.

Na otázku, se kterým týmem se Neuberg tedy nakonec zapojí do letní přípravy, a jak probíhá jeho trénink v době karantény, šlachovitý univerzál odpověděl: „Tohle nemá na moji individuální přípravu vůbec žádný vliv. Jedu samozřejmě celé tělo, dolní končetiny a cardio cvičím denně na rodinném Orbitracku, na vršek zvedám na bench dceru Evelínu.“

O dalším pokračování této kauzy Vás budeme informovat