STUDIO HOUDA UVÁDÍ – Nejvíc vstřelených branek v A třídě

V dalším týdnu zrušené sezóny se k vám redakce Fotbaltroja.cz vrací s jednou z královských kategorií statistik – dnes si rozebereme nejlepší trojské střelce v A třídě. Než se dostaneme k samotnému TOP10 sluší se uveřejnit omluvu. Ve statistice branek na zápas jsme se totiž dopustili strašného omylu a nedopatřením jsme jednoznačnému vítězi, Davidu Veselému, napočítali průměr o dvě desetiny horší než ve skutečnosti. Na pořadí se pochopitelně nic nemění, nicméně je pravda, že jsme situaci trochu podcenili a neuvědomili jsme si, že si David pamatuje každou haluz, kterou kdy dotlačil za záda soupeřova brankáře a že okamžitě po vydání článku nelenil, přerušil své deset let trvající přípravy na státnice a na kalkulačce si přepočítal svůj výsledek aby pět minut na to sepisoval stížnost. Takže Davide – omlouváme se!

1. místo – David Veselý – gól každých 1,49 zápasů

David Veselý byl velmi nespokojen s naším výpočtem jeho průměru vstřelených branek, který jsme zveřejnili před několika týdny s drobnou chybou (okradli jsme ho o dve desetiny). Tentokrát si jsme ovšem již jistí, David vstřelil 55 branek, z toho 40 po přihrávce před prázdnou bránu. Gratulujeme!

 

2. místo – Radek Zubatý – 30 branek

Dlouholetý kapitán mužstva a jedna z nejvýznamnějších trojských osobností posledních sezón se vyhřívá na předních příčkách mnoha statistik, tu střeleckou nevyjímaje. Nemáme k dispozici informaci kolik ze 30 vstřelených gólů bylo z pokutových kopů, tak jako tak se jedná pro záložníka o výborný výsledek a o velký důvod ke gratulaci.

3. místo – Petr Rollinger – 22 branek

Pokud bychom sestavili žebříček největšího počtu šancí, Petr by byl nepochybně možná o několik řádů na čele. V počtu vstřelených branek to Petrovi stačilo, s poměrně velkým náskokem, na stupně vítězů. Přesto máme pocit, že on sám je se svým výsledkem 22 branek za tři a půl sezóny mírně zklamán.

4. místo – Vlastimil Lach – 12 branek

Vlastík se možná trochu nenápadně prostřílel až těsně pod stupně vítězů a jeho 12 přesných zásahů se dá považovat za jednoznačný úspěch. Nebýt zamotaných svalů a zlomených končetin, mohlo jich být samozřejmě ještě o hodně víc, ale přesto předpokládáme, že se u Lachů dnes bude slavit. Čtvrté místo je pro frýdeckého brouska skvělý úspěch!

5. místo – Tadeáš Helešic– 11 branek

Po jednotýdenní absenci se do TOP10 vrací stálice jménem Táda. Jeho božská levačka mu vystřelila 11 branek a dělené páté místo. Táda je zároveň nejlépe střílejícím brankářem. Přesnou statistiku nemáme, ale myslíme si, že téměř všechny jeho branky padly z přímých kopů z pravé strany hřiště, které Táda kroutí neomylně do šibenice, pokud se ovšem při rozběhu nevěnuje hádkám s okolními trenéry.

5. místo – Ondřej Škorpil – 11 branek

Klíčový ofenzivní hráč střílí hodně branek celou svou dospělou kariéru a v trojském žebříčku A třídy je z toho pěkné páté místo. Ondrovi k němu pomáhá především tvrdá střela levou i pravou nohou kterou strašil brankáře soupeře už v sezónách před postupem a pokračuje v tom i teď. Dnes už si asi málokdo vzpomene na malého zavalitého hošíka, který se nemohl prosadit do dorosteneckého áčka a jehož kariéru zachránil Tomáš Smrček, který v něm jako jediný odhalil velký fotbalový talent a rozhodl se kvůli tomu nešikanovat jej a neukončit mu tím kariéru tak jako 90 % jeho vrstevníků. Díky Tomáši!

5. místo – Martin Štancl – 11 branek

Když za reprezentaci do 17 let bránil Paula Pogbu, asi by si ani nepomyslel, že pár let na to bude operovat ve středu zálohy jednoho z nejlepších týmu pražských nižších soutěží. Každopádně Šany do našeho mužstva přinesl nezpochybnitelnou kvalitu a odráží se to i v počtu vstřelených branek. Těžko říct, jestli by na tom Paul Pogba byl podobně, my jsme každopádně rádi, že máme alespoň jednoho z bývalých juniorských reprezentantů.

8. místo – Ondřej Bauer – 7 branek

Po Márovi Frankovi je v TOP10 i další ze stoperské dvojice. Ondra vstřelil svými pavoučími končetinami a hlavou čnící vysoko nad ostatními ještě o gól více než jeho parťák, na druhou stranu toho za klub odehrál víc. Za zmínku stojí i to, že oslava jednoho ze sedmi jeho gólů mu způsobila červenou kartu, když ho rozvášnilo vyrovnání proti sympatickému mužstvu Kyjí.

9. místo – Marek Frank– 6 branek

Možná největší ostudou všech ofenzivních hráčů Sokola je to, že se mezi nejlepší střelce dostal i čistokrevný stoper, který je navíc v klubu teprve jeden a půl sezóny. Kdybychom ovšem započítali i vlastní branky, Mára by se posunul v žebříčku ještě o dost výš a vylepšil by si zápis o celou třetinu. Tak jako tak, je z toho výborný výsledek a dělené deváté místo.

9. místo – Lukáš Garreis- – 6 branek

Stálice statistik, velmi nakrátko střižený důrazný univerzál se dokázal dostat i do TOP 10 střelců. Jeho 6 záznamů je rozhodně velmi solidní počin vzhledem k tomu, že na ně Lukáš neměl tolik zápasů jako jiní. Zároveň se jedná o druhý nejlepší střelecký zápis mezi sokolskými brankáři.

9. místo – Luboš Morkus – 6 branek

Luboš patří do „jihlavské party“, která se v rámci trojské šatny nenápadně důležitostí přiblížila klasickým uskupením jako jsou „Hoši z Centra“ nebo „Žižkovští kloučci“. Bohužel jej však jeho pracovní povinnosti pouští do zápasů jen velmi střídmě a on tak během čtyř let stihl jen 10 startů a každou sezónu působí jako jakýsi tajemný blanický rytíř, který se zjeví vždy když je Troji nejhůř na jedno či dvě střetnutí. Kdykoliv nastoupí, je rozhodně velice platným plejerem, což dokazuje i jeho 6 gólů a dělené deváté místo.

Další pořadí:

Pořadí Jméno Počet branek
1. Veselý David 55
2. Zubatý Radek 30
3. Rollinger Petr 22
4. Lach Vlastimil 12
5. Helešic Tadeáš 11
Škorpil Ondřej 11
Štancl Martin 11
8. Bauer Ondřej 7
9. Frank Marek 6
Garreis Lukáš 6
Morkus Luboš 6
12. Frolík Lukáš 5
13. Smrček Tomáš 4
14. Falc Jan ml. 3
Houda Adam 3
Klepal Jan 3
Kučera Vojtěch 3
Neuberg Vojtěch 3
Rendl Tomáš 3
20. Beníšek Lukáš 2
Hanuš Martin 2
Janeczek David 2
Solar Kristián 2
Štancl Michal 2
25. Bejček Martin 1
Otieno Gregory 1
Touška Jakub 1
Vodrážka Prokop 1