STUDIO HOUDA UVÁDÍ – Nejvíc bodů na zápas v A třídě s hráčem v sestavě

Vážení fanoušci dobrého trojského fotbalu, dneškem jsme se dostali ke konci naší statistické pouti. Děkujeme za přízeň a lajky a doufáme, že jsme vám alespoň trochu zpříjemnili čekání na opravdový fotbal. Statistickou pouť nelze zakončit jinak než královskou kategorií, za kterou považujeme pořadí podle průměrného zisku bodů s hráčem v sestavě, která vyjadřuje užitečnost daného fotbalisty.

Stejně jako v ostatních statistických kategoriích jsme do žebříčku zařadili jenom fotbalisty, kteří v A třídě nastoupili k alespoň 15 zápasům. Důležité upozornění je to, že jsme nedělali rozdíly mezi startem v základu nebo z lavičky. Ve chvíli kdy hráč nastoupil, byť to mohla být třeba jen minuta, započítal se mu bodový zisk.

1. místo – Martin Bejček – 1,667 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Neexistuje snad větší legenda mezi trojskými fotbalisty než Martin Bejček. Jeho příspěvek na hledišti i v kabině byl vždy nezpochybnitelný, teď ale máme i možnost tento příspěvek kvantifikovat. Bejk zvítězil v pozitivním vlivu na výsledek mužstva s ohromujícím náskokem a věříme, že toto vydání TOP 10 jen potvrdí Martinovu pozici na piedestalu mezi nejdůležitějšími hráči trojské historie. Bejk zaznamenal většinu bodů v sezóně 2016/2017 (kdo by mohl zapomenout například na jeho rozhodující hlavičku na hřišti Březiněvsi), od té doby se věnuje spíše střídavě rehabilitaci a posilování týmového ducha v noční Praze, nicméně vypadá to, že se blýská na lepší časy. Podle našich zdrojů je Martin rozhodnut vrátit se k fotbalu před příští sezónou! Znamená to další postupovou sezónu?

2. místo – Martin Štancl – 1,448 bodů na zápas s hráčem v sestavě
10 členů TOP 10 a pouze osm příjmení. Po dvojici bratrů Houdových jsou na řadě bratři Štanclovi. Mladší a pravděpodobně nadanější z bratrů, Martin, nepochybně pozvedl po svém příchodu hru celého mužstva a je to vidět i ze statistiky. S Martinem sbíráme hodně bodů a můžeme proto jen doufat, že i v příští sezóně bude nastupovat co nejpravidelněji. Každopádně druhé místo je skvělým výsledkem a Martin prohrál jen skutečně s tím nejlepším z nejlepších. Gratulujeme!

3. místo – Prokop Houda – 1,444 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Jestli je čtvrté místo mladšího z rodiny Houdů překvapením, pak třetí místo zkušenějšího z dvojice je skutečným šokem. Málokdo si na to už vzpomene, ale dnes toporný a pomalý stoper v první půlsezóně po postupu do A třídy ovládal v pozici moderního levého beka tuto stranu hřiště a byl v tom tak úspěšný až mu to vyneslo přezdívku „trojský Jon Arne Riise“ a třetí místo v pořadí nejužitečnějších hráčů. Co na tom, že po sérii zranění a několika zahraničních angažmá je dnes již jen stínem kdysi rychlonohého technického štírka a po první sezóně nastoupil za áčko už jen čtyřikrát. Jeho příspěvek sice fanoušci už možná zapomněli, ale čísla nezapomínají – třetí místo.

4. místo – Adam Houda – 1,386 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Adam celou svou dospělou kariéru osciluje mezi rezervou a A týmem a mnoho z jeho 44 startů bylo ze střídačky, rozhodně však ne všechny – především v sezóně 2016/2017 patřil do základní sestavy. Jeho umístění těsně pod stupni vítězů mezi nejužitečnějšími hráči klubu možná budou někteří brát jako překvapení, nicméně je to jen potvrzením toho, že tento šestadvacetiletý věčný talent se už propracoval mezi naprosté stálice klubu a že jeho přidaná hodnota není jen v tvorbě vynikajících koláží na klubové stránky, ale i v kvalitní hře na trávníku.

5. místo – Jan Falc ml. – 1,382 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Trojské kopýtko a dvojník hvězd Viktorie Plzeň (nedávno ještě Michaela Krmenčíka, teď už Pavla Horvátha) si toho za své občasné herní nepřesnosti vyslechl od svých spoluhráčů a od fanoušků během své kariéry skutečně hodně. Výsledek v této statistice mu ovšem dá poměrně silnou munici pro odvracení úštěpačných poznámek ke své míčové technice – Honzova důrazná hra plná střetů a silných nákopů evidentně slaví úspěchy jen na záda se mu v této statistice mohou dívat mnozí lépe technicky vybavení spoluhráči.

6. místo – Prokop Vodrážka – 1,375 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Kdo by před několika lety řekl, že se z nejméně nadaného z bratrů Vodrážků stane jeden z nejužitečnějších hráčů A týmu? Přesto že se z Prokopa nikdy nestal pevný člen základní sestavy (nejvíc startů zaznamenal vloni, kdy nastoupil dvanáctkrát a většina startů byla z lavičky), jeho pozitivní vliv je neoddiskutovatelný. Když šéfredaktor Fotbaltroja.cz nastoupí, velmi často jsou z toho body. Statistika nelže a je neoblomná a Prokopovi napočítala 1,375 bodů na zápas a šesté místo. Dámy a pánové, kdo z vás to má?

7. místo – David Janeczek – 1,353 bodů na zápas s hráčem v sestavě
David se v Troji zjevil v druhé sezóně v A třídě a v necelých třech sezónách nasbíral solidních 34 startů, drtivou většinu na levé straně hřiště. Tak mohl nejlépe využít svou silnější nohu, natrénovanou během havířovského mládí kdy musel, stejně jako všechny děti z regionu vypomáhat v černouhelných dolech. Kromě fotbalu je tento česko-polský patriot nadšeným fanouškem cyklistiky a pravidelného hydratování. Především je však David kvalitním fotbalistou a sedmé místo je toho jasným důkazem.

8. místo – Vojtěch Neuberg– 1,338 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Na osmém místě se umístila další ze stálic sestavy, defenzivní univerzál a populární Vojtí. Mezi Vojtovy nejsilnější stránky patří jeho šlašnatá atletičnost, korejský výskok, komicky dlouhé auty a schopnost vymyslet každému spoluhráči 3-5 přezdívek. Tyto klady zjevně mají velmi dobrý vliv na výkony celého týmu a Vojtího vystřelily na pěknou pozici v rámci TOP10.

9. místo – Michal Štancl– 1,333 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Michala jsme měli možnost vidět ve více vydáních statistik a jistě jej potěší, že se dostal do TOP10 i v kategorii kterou by jistě mnozí označili za královskou. Jeho deváté místo jednoznačně ukazuje pozitivní vliv na výsledky týmu a my tak můžeme být velmi rádi, že jej osud zavál z Jihlavy až k nám. Deváté místo je výborný výsledek, stačí však na to, aby byl Michal lepším z bratrské dvojice? Odpověď na otázku uvidíte (nebo neuvidíte) dále v galerii.

10. místo – Jaroslav Bernášek – 1,302 bodů na zápas s hráčem v sestavě
Jarda je jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi a vzhledem k vysokému počtu odchytaných zápasů je jeho umístění jakýmsi lakmusovým papírkem celkového výkonu mužstva. Desátá pozice mezi 26 hráči kteří splňují pravidlo o 15 odehraných zápasech rozhodně není k zahození a vypadá to tedy, že mužstvo je přeci jen silnější s Jardou než bez něj.

Celkové pořadí (hráči s alespoň 15 starty v poli)

Pořadí Jméno body na zápas
1. Bejček Martin 1,667
2. Štancl Martin 1,448
3. Houda Prokop 1,444
4. Houda Adam 1,386
5. Falc Jan ml. 1,382
6. Vodrážka Prokop 1,375
7. Janeczek David 1,353
8. Neuberg Vojtěch 1,338
9. Štancl Michal 1,333
10. Bernášek Jaroslav 1,305
11 Touška Jakub 1,302
12. Frolík Lukáš 1,273
13. Rendl Tomáš 1,269
14. Rollinger Petr 1,260
15. Kučera Vojtěch 1,250
16. Smrček Tomáš 1,244
17. Veselý David 1,229
18. Zubatý Radek 1,226
19. Garreis Lukáš 1,222
  Hanuš Martin 1,222
21. Lach Vlastimil 1,203
22. Pauřík Marek 1,200
23. Bauer Ondřej 1,190
24. Helešic Tadeáš 1,183
25. Frank Marek 1,135
26. Škorpil Ondřej 1,098