Hráčsky bída, trenérsky extratřída. Začátek podzimu odhalil nečekané talenty

Jurken Hladík ukázal svůj trenérský um

Po koronavirové pauze se do trojského svatostánku vrátil fotbal. Třetí srpnový víkend nabídl hned dvě klání, která ukázala nový trochu překvapivý trend. V Troji sice nejsou moc dobří fotbalisté, avšak trenérsky nabízí klub u spadlé lávky extratřídu.

Nejprve se jako neuvěřitelný stratég ukázal Jan Falc, staronový trenér áčka. Nechceme zejména před utkáním proti ČAFC prozrazovat všechna jeho trenérská kouzla, alespoň trochu vám však necháme nahlédnout pod pokličku jeho pomyslného friťáku.

Nejprve se ujal Honzík vysvětlování, že balon je od toho, aby se do něj kopalo a ideálně velmi daleko. Rozhodl se proto, že celému týmu zakáže přihrávky po zemi s tím, že po zemi se přihrávat může pouze lepšímu z bratrské dvojice Štanclů.

“Fotbal je o rychlosti, podívejte se na Bayern, jak uběhal Barcelonu. A co dělá s míčem tráva? Ta ho přece brzdí. Když chcete hrát rychlý moderní fotbal, balon by se ideálně neměl vůbec dotýkat země,” vysvětloval plamenně.

Kdo tady vládne?

Porušení taktických pokynů pak Honza tvrdě trestal, což po jediné krátké přihrávce v utkání na vlastní kůži pocítil pravý bek Matěj. “Kdo tady vládne? Ty, nebo já? Když říkám mrdej to dlouhý, tak to budeš mrdat dlouhý!” hlásal přísně Falc.

Následně přišel se speciálním taktickým pokynem, který byl na profesionálních fotbalových trávnících naposledy viděn v osmdesátých letech proti Jürgenovi Klinsmannovi.

Tomáš Smrček dostal za úkol osobně bránit údajného nejlepšího hráče soupeře. Falcíňo tak mistrovsky využil Tomášovu zálibu ve výkonnostních sportech. “Když kolem tebe pojede přihrávka, tak si ji nevšímej. Normálně ji pusť. Sleduj pořád tu jejich desítku a ani se od něj nehni,” vyprávěl dále, což Tomáš kvitoval, protože si nemusel všímat míča a mohl se tak věnovat pouze svému oblíbenému běhu.

Svůj mistrovský tah si pak Honza nechal pro hráče na lavičce. Ty nejprve úspěšně přesvědčoval, ať jsou od začátku zahřátí, protože půjdou do zápasu každou minutou. Nakonec se ukázalo, že myslel každou minutu v rozmezí 90. a 93. minuty, kdy Honza skutečně zvládnul udělat tři střídání.

Čtyři hráči na lavici tak alespoň mohli plnit další Honzův pokyn, který souvisel s komentováním utkání. Celá lavice včetně realizačního týmu měla po každém souboji ve vápně soupeře křičet: PENALTA.

Když to rozhodčí slyšel ve druhé půli po stodvanácté, skutečně penaltu odpískal. Trvalo přesně tři minuty a mnoho udivených pohledů, než si uvědomil, že to byl náš útočník Krasty zvaný Kryštof, kdo zajel soupeři do kotníků, nikoliv obráceně. Až poté penaltu odvolal.

Jako Dino s Barošem

Ačkoliv Honza soupeře ze Počernic skutečně zaskočil, jeho taktická vyspělost se ani na vteřinu nedá srovnávat s mistrovstvím Jürkena Hladíka, který za stejným vítězstvím 3:2 dovedl trojské béčko proti fotbalistům Zlíchova.

Ten byl již loňskou sezónu považován za naději trenérského řemesla, nyní však své mistrovství dotáhl na další úroveň. Rozhodl se totiž vylepšit známou “stoperskou dálnici Jardy Fliegla” a představil její ultimátní variantu.

Vše začalo při generálce na jarní sezonu, kdy se Jürka rozhodl na stoperskou dvojici postavit bratry Kalouse s tím, že vyšší David (167 cm) to “ohlavičkuje” a mladší Ondra (43) to oběhá.

O víkendové generálce se pak rozhodl tyto jejich přednosti využít místo defenzivy v útoku. “Davide, ty budeš jako Dino na Euru sklepávat prsama a Ondra se zase jako Milan Baroš bude vrhat do samostatných úniků, rozumíme si,” hlásil před výkopem energický motivátor.

Poté již tradičně uvedl, že se pokusíme hrát “krátké balony za obranu a do nohy vzduchem” a mohlo se hrát. Obrana soupeře byla skutečně zaskočena, stejně tak jako všichni na hřišti. Jürken byl ale o krok napřed a díky podobnému mistrovskému tahu Troja nakonec utkání vyhrála.

Bude KKK?

Duo Kalousů totiž po úvodních 25 minutách, po kterých první tým prohrával, připravilo půdu pro afrického útočníka Gregoryho. Obrovský kamarád světového rekordmana v maratonu Eliuda Kipchogeho díky přípravné fázi Kalousů mnohem snadněji pronikal do zkoprnělé obrany, která si jednoduše zvykla na úspornější styl fotbalu. Co vám budeme povídat, Kalousové prostě unavili oči zlíchovských obránců.

Zatím není jasné, kam Jürka šikovnou dvojici postaví. V kuloárech se však říká, že ve svých plánech operuje s myšlenkou, že by k bratrům Kalousům postavil ještě třetího do party – Davidova syna Tomáše, a společně by dirigovali hru ze středu hřiště v pětičlenné záloze. Otázkou tak zůstává, jestli by nad trojicí KKK chtěl hrát náš africký útočník Gregory.